Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állattartók! Az állatimádatot...

Állattartók! Az állatimádatot ki lehet/ki kell nőni? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most költöztem el otthonról. Az egyik fontos ok amiért elköltöztem az az volt, hogy végre lehessen állatom. Otthon soha sem lehetett mert a szüleim nem tűrik meg az állatokat a lakásban. (szőr, bűz, stb) Én ezt 23 év alatt igyekeztem tiszteletben tartani és megérteni. Megfogadtam, ha elköltözök otthonról akkor biztos lesz állatom. Most elköltöztem és van is egy cicám. :) Nagyon örülök neki, imádom! Sose válok meg tőle!


Szüleim, mióta az eszemet tudom mindig ezt mondták: "Most már ki kéne nőnöd ezt az állatdolgot." Természetesen most is ezt mondogatják, hogy már nem lakom otthon: "Miért kellett ez a macska? Muszáj volt? Már 23 éves vagy! Még mindig nem nőttél ki ebből? Ezt már ki kellett volna nőnöd! Nem vagy már kisgyerek."

Én mindig mondom neki hogy ez nem egy olyan dolog, amit az ember kinő, hanem "adottság". Nincs korhoz kötve az állatszeretet. De nem hisz nekem... :)


A kérdésem az, hogy: Ebből ki lehet nőni? Az állatimádat ez bizonyos korig tart és aztán ki kell nőni?


Érdekel a véleményetek. (Nem csak állattartóké.)



#kutya #macska #állattartás #állatszeretet #állattartó #állatimádat #ki lehet nőni #korhoz kötött
2012. nov. 21. 10:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
az én cicámnak az lenne a í kínzás, ha egész télre kidobnám mert krónikus vesebetegsége van. Ennek ellenére szeretem, mindent megteszek azért hogy jól legyen. Nagyon sok állatnak van betegsége akiket csak kint tartanak és a gazdik észre sem veszik, pont ezért! Pl fülatka, bolha, vagy a vesehomok sem feltűnő ha kinti az állat.
2012. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ki lehet nőni, de nem kell. Az a lényeg, hogy ne nődd ki. Azért van így, mert szinte minden kisgyerek, főleg a lányok imádják az állatokat. Aztán meg már egyszer csak nem. Viszont vannak, akik nem unják meg az állatokat. Szerintem az a jó. :)
2012. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem kell kinőni, ne is törekedj rá. A kunok vallották, hogy "az élő állat a legnagyobb kincsünk". Ha valakinek nem tetszik, tehet egy szívességet.
2012. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
elég buta szüleid vannak, már bocs...én 37 vagyok, anyukám 60, imádjuk az állatokat...miért kéne kinőni? én szeretném, ha lehetne cicám, sajnos nem lehet (nem albérlet, de nem is teljesen saját, angol rendszer, és nem engedik.) az a normális, ha az ember szereti az állatokat. és mondd meg nekik, hogy a macska egy csöppet se büdös, neki pont arra van szüksége, hogy ne érezzék a jelenlétét, ezért nyalja magát, hogy eltüntesse a szagát.
2012. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet kinőni. Miért is kéne? Ha ők enm szeretik az állatokat az az ő bajuk. Nem tudják mitől fosztják meg magukat. :)

Én ugyan még csak 14 éves vagyok, de egyszerűen imádom az állatokat. Aranyosak. Kb. 1 éve kaptam macskát és én sem szeretnék megválni tőle. Szörnyű volt, amikor a halál szélén volt. :( Anyum megtűri a házban, de nagyon elege van belőle, de mivel én szerettem volna megkaptam a cicát. Imádom! :) Rajta kívül van egy kutyánk, egy tengerimalacunk, csigáink, teknősünk. Apum nem szerette a macskákat, de egyre jobban csodálja őket, mióta meg van a mienk. Néha csak a úgy bejön megnézni a cicát. :) Szereti. :)

2012. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én még nem rég kezdtem el (12 éves vagyok) és remélem nem fogok kinőni! Nagyon szeretem az állatokat,van is egy pár nekem.Szerencsére az én szüleim engedékenyebbek :)
2013. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!