Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok rovarok hogyan...

Az állatok rovarok hogyan tudják megkülönböztetni a fajukat? Most azon túl, hogy feromon stb!

Figyelt kérdés

Soha nem látták magukat,mégis tudják,hogy melyik fajhoz tartoznak!Pl a veréb miért nem párosodik egy széncinegével?

Vagy a bogarak,lepkék szálnak 100km-ket mégis a saját fajtájával repül!


2012. nov. 25. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
DNS.
2012. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Amikor felnő sokat látja a hozzá hasonló úgynevezett szüleit :)
2012. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 polarbeer ***** válasza:

Ugyanazért, ami miatt te meg tudod magadat különböztetni a kutyától, ami miatt a macska rátámad az egérre, stb.

Ugyanúgy van nekik "faji identitásuk", látás, szaglás alapján egyértelműen meg tudják különböztetni egymást. Vannak olyan fajok (főként rovarok közt), amelyek nagyon hasonlóak az emberi szem számára, de teljesen mások egymás számára. Pl.: keress google képeket:

vérpettyes kabóca,

vérfoltos kabóca.

Két tök ugyanúgy kinéző (emberi szemnek), mégis tök más faj. Nem párosodnak egymás közt.

(persze, ritkán hibridizáció is előfordul, de állatoknál természetes körülmények közt ez nagyon ritka, növényeknél előfordul => pl. kocsányos és csocsánytalan tölgy hibridjeivel van tele az Őrség :) )

2012. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Arivagy,hogy időt szakítottál a válaszra!

De a látásukkal kapcsolatban csak annyit,hogy az ember,csinpánz és a delfinek kívül nincs más élőlénynek én tudata...tehát ha nem tudják,hogy maguk hogyan néznek ki akkor honnan tudnák látásból a másikat felismerni...gondolom ösztönből ismerik fel egymást!

2012. nov. 29. 18:59
 5/6 polarbeer ***** válasza:

Az éntudat (én más vagyok, mint te), meg a faji hovatartozás tudata (ugyanabból a fajból vagyok, mint te) két teljesen különböző dolog.

De természetesen ösztön irányította dolog az, hogy csak a saját fajtársával szaporodna egy állat. Viszont egymás megismeréséhez érzékszervekre van szükség, nem igaz? :)

2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezzel csak azt akartam mondani,hogy a delfinek tudják,hogy saját magukat látják a tükörben!Tehát tudják,hogy ön maguk hogyan néznek ki!

A gyerekek sem tudják először,hogy magukat látják a tükörben,érdekes!

2012. nov. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!