Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ezek a kolibriszerű lepkék...

Ezek a kolibriszerű lepkék nem bántanak?

Figyelt kérdés

Majd akarok megint szép virágokat, és hasonlókat a kertembe, de félek, hogy megint az lesz mint tavaly, hogy elárasztják a kertet ezek a rovarok.


[link]


Elméletileg szender a neve. Ezek nem csípnek, szúrnak vagy bántanak? Révén hogy olyan hatalma szívószáluk van.

Meg igen gyorsan repülnek, és nem félnek közel merészkedni az emberhez.


Ártalmasak ezek, vagy csak jót tesznek a növényekkel?


Nem bántanak?


2012. dec. 11. 23:41
 1/9 A kérdező kommentje:
*hatalmaS
2012. dec. 11. 23:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szender egy lepke. Ez is egy lepke. Nem bánt senkit, téged se bánt. Nem tud megcsípni.
2012. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Mert mindíg közelednek felém.
2012. dec. 11. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen, tényleg.
2012. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánt ,és a növényekben sem okoz kárt,ha jól tudom a hatalmas "szívószálukat" csak nektár-szivogatásra használják.

És szerencsés vagy,hogy elárazstják a kertedet mert sajnos már sokkal kevesebb van belőle (legalább is mifelénk) ,mint 10-15 éve :( Szerintem olyan különlegesek:D

2012. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
44%
Veszélyes állat, halálra tud csiklandozni egy embert a pödörnyelvével.
2012. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért közelítenek meg, mert a vizet és a sót akarják lenyalni az izzadt bőrről. Észszerűen szemlélve, egy lepke csak úgy tud ártani egy embernek, ha fennakad a légcsövén.
2012. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utcsónak jár az oscar!XDDDDDD


tisztelt kérdező,nem vagy egyedül a félelmeddel,mi két éve tallkoztunk először vele,felriasztottam az egész családot amikor éjjel megpillantottam,azt hittem kolibri,és az emeletről elkezdtem lefényképezni.Féltem tőle,nem mertem kimenni....uram nem hitte el,hogy kolibrit láttam,mondtam neki megmutatom a kéepeket.Felraktam gépre,de akis szörnyeteg olyan gyorsan mozgott,hogy csak ilyen negyedrészeit kaptam el,és iszonyatosan megijedtünk tőle,mert mint valami nagy szúrós szörnyetegként tűnt fel a képeken.Aztán utána jártunk neten mi lehet ez,és akkor megtaláltuk ezt a lepkefélét.megnyugodtunk,nem bántanak,és kimondottan szeretnek néhány növényt,nálunk a muskátlira,és a petúniákat egyenes imádják,ha ilyen egy is van a teraszon,akkor biztosan találkozol egy ilyen éjszakai szörnnyel.Nálunk csak este jönnek.Most már nem félünk tőlük,de mint mondtam az elején ránk is ránk hozta a frászt!:-)

2012. dec. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és a kérdésedre válaszolva,mint a méhek,ők ugyanúgy segítik a növényeket,nem ártanak neki.és nem csípnek,nem bántanak minket.
2012. dec. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!