Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Afrikai Óriáscsiga, Szerintetek?

Afrikai Óriáscsiga, Szerintetek?

Figyelt kérdés

Achát csiga tulajdonos lettem, elég kicsik 1cm alatt van mind,de imádják a salátát! Fekete szinü virágföld szerüség van bent nekik,de ezt kikell cserélnem már kb 5napja bent van és nemakarom hogy bepenészedjen. Ha nincs itthon ilyen kókuszrost/tőzeg/ stb, akkor sima homokot apróbb faágakkal betehetek nekik?

És egyébiránt, akinek ebben van tapasztalata, a saláta és uborka pároson van valami favorit kedvencük nekik? Kedveskednék szivesen a kis csöppségeknek !



2012. dec. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én a helyedben itt informálódnék, minden le van írva a tartásukról, táplálásukról, mindenről :)

2012. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Itt aztán valóban le van írva minden. Keresgettem énis pár oldalt de nemigazán jutottam előbbre, ez viszont jó. Köszönöm (:
2012. dec. 15. 20:39
 3/5 sántacsiga ***** válasza:
100%
A fekete színű virágföld : tőzegmoha. nagyon alkalmas, pl.Obiban árulják, 300 Ft egy kb. kilós liszt nagyságú csomag./ Vigyázz, nem tőzeg!Nem penészedik olyan gyorsan, ne izgulj.Feltétlenül vegyél szépiát / tintahalcsont/ kell a házépítéshez.Az Obiban mindenféle bevont szépia volt, én rendes állatkereskedésben vettem natúrszépiát.Válogatósak a csigáim, én is kísérletezek, a pitypangot méltóztatnak megrágni.Jó a csigaportál, én is az interneten kezdtem.Nagyon gyorsan nőnek. kb.3 hónap alatt akkorák lettek, mint egy nagy éticsiga. Meglepő, hogy eltérő szokásaik vannak.2 csigám van. Jó csigáztást!
2012. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a tőzeg szerű virágföld féleség volt eddig,nagyon nem ajánlom, széthordják az üvegen,hiába takaritottam, a csigamnyálas-földes üveget egy pokol tisztitani.. És a vizet sem tartja valami jól,vagy tocsog,vagy kővé keményedik egy idő után,az ürüléket,kajamaradványokat sem lehet túl hatékonyan kiszedegetni.. én a kókuszrostot ajánlom, 600 ftért vettem a 60*40*35ös terráriumba és még kicsit talán sok is lett:D És nagyon tetszett nekik mert rögtön elkezdtek ásni:)a sima homokkal ugyanaz a baj mint a földdel,összeáll,csomós lesz,kiszárad vagy saras stb ha kintről szeded mindenképp egy tepsiben ajánlott kisütni mert sokféle élősködöt be lehet vinni a terkóba ami zavarja a csigákat. Nálam is a saláta+uborka a kedvenc,de megeszik még: banán,alma,tök,főttojás héja porrá törve,káposzta,főtt répa,szőlő,eddig ezeket pórbáltam :D
2012. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, majd akkor beszerzem ami még nincs meg (: !
2012. dec. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!