Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyar országon melyik póknak...

Magyar országon melyik póknak van a legerősebb mérge?

Figyelt kérdés
ja és valaki tudna segíteni a pók-fóbia legyőzésében? (nem olyanra gondolok hogy fogjak egy pókot és másztassam magamon mondani könnyű...)
2009. aug. 23. 02:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

legjobb tudomásom szerint az egyik a szongráriai cselőpók, de az ővé csak fáj, de nem veszélyes emberre: [link]


A másik, amit most olvastam, hogy (valszeg az éghajlatváltozás miatt) megjelent nálunk is egy veszélyesebb pókfaj az európai fekete özvegy (nem ugyanaz mint az amerikai, nem fáj annyira a csípése és kevésbé veszélyes) de felnőtt emberre ez sem halálos, csak beteg idősekre és kisebb gyerekekre nézve veszélyes...


Amúgy a fóbia legyőzésében szerintem kezdetnek elég az, ha meglátsz egy szebb példányt (pl keresztes pókok) és messziről nézed, aztán mindig egy kicsivel közelebbről nézed meg a pókokat... Szerintem kezdetnek jó, de többet sajna nem tudok segíteni...

(nekem a darazsaktól van fóbiám, de inkább arrébmegyek ha látok egyet vagy elhessegetem lassan, meg már ettem olyan kerti asztálnál, ami tele volt darázzsal, még az én kajámba is beleettek, de nem rohantam el, szóval asszem kezdem kinőni a fóbiámat. Más ízeltlábútól nem félek, meg egyéb más állattól sem, szóval nem tudom, hogy pontosan mit is kellene csinálnod...)

2009. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
És mihez kezdesz egy 4-5 cm es lódarázzsal?
2009. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

 Mérges dajkapók (Cheiracanthium punctorium).

A kalitpókfélékhez (Clubionidae sp.) tartozó faj hatalmas méregmiriggyel összekötött csáprágókkal rendelkezik. Fogóhálót nem készít, rovarokból álló táplálékát kóborolva szerzi meg. A fűszálak között vedlés, telelés és a peték őrzés céljából egy harang alakú ún. lakózsákot alakít ki. Magyarország legmérgesebb pókja.

2011. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!