Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyesek miért engedik fel az...

Egyesek miért engedik fel az állatokat az ágyra, kanapéra?

Figyelt kérdés

Én még a házba se engedném be az állatot mert hullajtja a szőrét és sok koszt behoz kintről.


Nem zavar hogy sokat kell takarítani utána?


Az még oké ha van egy pléd a fotelban és azon van a macska, de hogy csak úgy simán ráfekszik és utána meg kitudja ki ül bele a macskaszőrbe.


2012. dec. 24. 23:22
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

A macska nem törli ki a seggét hanem úgy sz@rás után ráül a kanapéra.

A másik hogy betegséget is bevihet, baktériumokat. Kint nekidörgölőzik mindennek, lehet hogy pont a lósz@rban feküdt vagy szalmák közt.


A haverjaim közül senkinek sincs állata a lakásban. Van akinél van macska de csak az udvaron láttam.

2012. dec. 25. 10:41
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint az állatok segge nem marad szaros, max ha hasmenésük van és a szőr olyan lesz, de akkor az ember lemossa. Amúgy meg egy macska állandóan mosakszik.

Baktériumot bárki bevihet a lakásba.

A panel állatok meg ingen ritkán fetrengenek lószarban és szalmában :)

2012. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
88%
a cica tisztára nyalja a popóját, a kutyát nem tudom, de szerintem ők is. macska amúgy is folyamatosan mosakszik. egy cica amúgy is kényes, sokkal tisztább mint egy ember. a buszon sokkal több betegséget tudsz elkapni. de elég, ha mondjuk elmész egy uszodába, vagy akár vendégségbe, és leülsz a klotyóra. sokkal több baktérium lesz ott, mint az állatban.
2012. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
88%
Na ez a szép az életben. Én be sem engednélek, kérdező, a lakásunkba. Nálunk 8 kutya és egy macsek van lakásban, ágyba, kanapéra, mindenhova szabad följárásuk van. :) És még pléd sincs. :) Takarítani meg szeretek.
2012. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

Be se mennék olyan lakásba ahol 8 kutya mászkál szabadon, még csak az kéne h megharapjon.

Egyszer dolgoztam németeknél és 3 kutya volt bent a lakásban. Folyamatosan figyeltek és néha morogtak is. Alig vártam h végezzünk. Annyi esze nem volt hogy addig becsukja valahova.

2012. dec. 25. 22:47
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Azok a németországi kutyák nyilván érezték, hogy nem komálod őket, ezért morogtak. Nem hülyék, tudják. Valószínűleg egy állatszerető embernek örvendeztek volna és ezt a gazdi is tudja, azért hagyta őket szabadon mászkálni, no meg azt is tudta, hogy aki nekik nem szimpi, arra legfeljebb morognak, de nem bántják.


Nyilván mindenki hülye, csak te csinálod jól. Sőt, az összes angol, és állatot tartó nyugat-európai mind hülye (beleértve a német családot ahol jártál). (Bár nekem nem csak ebből a szempontból tűnik úgy, hogy ők járnak előrébb....)

Te ebben a kérdésben megerősítést vártál a véleményedre. Nem azt kaptad, láthatóan nem tetszik.


Mi lenne, ha elfogadnád, hogy lehet, hogy nem csak a te véleményed a jó? És javaslom, ha nem szereted őket, ne tarts állatot! Nem kötelező.

2012. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Van némi fogalmam az egészségügyi dolgokról és tudom,hogy embertársainktól sokkal több betegséget lehet kapni,mint a tisztán tartott és állatorvos által rendszeresen ellátott állatoktól.A kutyáink az ágyban alszanak velünk,és soha semmi bajunk nincs.Emberek után is sokat kell takarítani.

Egyszer mellékvesedaganat miatt műtöttek.3 nappal a műtét után saját felelősségemre hazajöttem,az oldalamon 3 friss műtéti sebbel,laparoszkópos műtét volt.Már első este mellettem aludt a kutyám.Akik bent maradtak a kórházban,még 2 hét múlva is alig tudtak járni,én meg már rég el is felejtettem a műtétet.Varratszedésnél az orvos meg volt döbbenve.Szerintetek ezt mivel lehet magyarázni,ha nem a kutya jótékony hatásával?

2012. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

Genetikával magyarázom. :D


Pont a napokban beszélgettem egy rokonnal és szóba jöttek az állatok mert a lánya vett kutyát és hogy mindig a házban van, vele alszik stb.

Mondta hogy ő nem tűr meg állatot a lakásban(aranyhalat se). Van 2 kutyája de azok kint vannak boxban. Ez nem azt jelenti hogy nem is törődtek vele mert amúgy hordják kutyaiskolába.

2012. dec. 27. 18:16
 29/59 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnám elviselni,hogy a kutyám kint van az udvaron egyedül mondjuk éjjel,én meg kényelmesen bent fetrengek.

Hozzáteszem,kertes házban lakunk,nagy kertünk van.Ha ki akarnak menni,jeleznek és már engedjük ki őket.Kint vagyunk velük addig,míg kint akarnak maradni.

2012. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

A rokonod lányán már látszik az idegen vér:))

Amúgy a kennelben tartott kutya meg az iskola még messze nem a legideálisabb helyzet.Annak a rokonodnak egyáltalán mire kellenek azok a kutyák? Mert nem állatszeretetből vannak, az tuti.

Nincs egyforma ember. Te és sokan mások nem akartok együtt élni semmilyen állattal. Mások meg anélkül nem is tudják elképzelni az életüket.

Elférnek egymás mellett.

Azért van nekem nem is egy ismerősöm, akiknek szintén az volt a meglátásuk, nekik-állat-sosem. És egyszer csak kis szobakutyával láttam őket.Azóta lakás-kutya-együttélés van.

2012. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!