Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállat beszerzéséből...

Milyen háziállat beszerzéséből jönnék ki 10 max 15. 000 ft-ból?

Figyelt kérdés

Szőrös állatkák legnagyobb bánatomra kizárva,allergiás vagyok,rettentően bánom,régen az imádott hörcsögömet is el kellett ajándékoznom emiatt,pedig máig az lenne nekem a tökéletes állatka.

Hüllőkre,halakra gondoltam amik beszerzéséből(akvárium terrárium stb ha kell növények és egyebek,tehát mindennel együtt az állatot is beleszámítva) kijönnék úgy 15.000. ft-ból,ha lehetséges ez. Tippeket szeretnék kérni. Köszönöm!


2013. jan. 6. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
hát halak kilőve...marha drága egy akvárium beindítása. teknős?
2013. jan. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A halak sincsenek kilőve, nézz körül az aukciós oldalakon. Vannak sokan, akik komplett akváriumot árulnak halakkal együtt, pl. költözés miatt.

Amúgy a tartás is folyamatos havi költségekkel jár.

Én ezeket összetenném és beszereznék egy antiallergén cicát. :)

Sajna, különben nem tudok mit tanácsolni, nekem a cicám a mindenem háziállatként, pedig én is allergiás vagyok. Gyerekkorom óta, de nem tudtak elzárni a cicáktól, kutyusoktól.

2013. jan. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%
teknős, meztelencsiga, pók
2013. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

madárpókot be tudsz szerezni ennyiből terkóval együtt, ha olyan a faj és a lakás hőmérséklete, akkor külön fűtés sem szükséges (ha mellette döntesz mindenképp nézz utána a pontos igényeknek).

esetleg valamilyen olcsóbb hüllőt is, bár ott a kifejlett mérettől függően lehet, hogy később még költened kéne terráriumra.

kígyók közül a patkánysikló, királypiton, gabonasikló pl. az egyszerűen tartható fajok közül valók és az áruk sem olyan borsos (főleg a patkánysiklóé). a királypiton és a patkánysikló nagyon nyugis, szoktatás után kézbe vehető fajok, a gabonasikló kicsit izgágább, de kézhez lehet szoktatni, egyiknek sincs extrém komoly igénye, utána kell olvasni milyen fűtés/párásítás kell, és könnyen be lehet állítani neki a klímát.

kezdőknek való gyíkok pedig a leopárdgekkó és a szakállas agáma. a leogekkó talán olcsóbb, kisebb a végleges mérete (kisebb terkó kell), és most már pár ezer forintért utánad dobják a kicsiket, a szakik viszont élénk, kedves állatok, szoktatás után jól bírják a simogatást, kézbe vételt. ha olyan hüllőre vágysz, ami "interaktív" - nem annyira mint egy kutya vagy egy macska - akkor érdemes nagyobb összeget ráfordítva inkább mellette dönteni.

2013. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár nem vagyok annyira oda a gyíkfélékért,de az általad ajánlott leopárdgekkóba fülig beleszerelmesedtem. :)

A beszerzéséből meg tudod mondani kb mennyiből jönnék ki? 2 nőstény jó lenne egymás mellé? Ne haragudj a tömérdek kérdésemért. :)

Hasznos volt a válaszod,köszönöm,madárpók és gekkó között dilemmázok. :)

Többieknek is köszi!

2013. jan. 6. 10:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

reptilia.hu fórumon találsz leogekkós topikot, ha visszaolvasod találhatsz sok hasznos információt a terkómérettől a világításon át a megfelelő eleségig. leogekkót 3-4 ezer forintért már tudsz venni, de alap színváltozatot még olcsóbban. a terkó változó, ha készen veszel valami díszes változatot, akkor az értelemszerűen drágább, alap terráriumot lehet venni olcsóbban is, de akár magad is tudsz készíteni (szintén utána kell olvasni, hogy mire kell figyelni).

lesz februárban Terrapláza (erről is van info a reptilián), ott lesz a hüllős-pókos világ színe-java, rengeteg állatból és felszerelésből tudsz választani kedvező áron.

2013. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!