Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meg lehet-e különböztetni...

Meg lehet-e különböztetni egymástól ránézésre a bütykös csótány hímjét és nőstényét?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni magamnak bütykös csótányt. De ha lehetne, 2 hímet vennék, megelőzendő a peterakást. Ezért szeretném tudni, mi a különbség a két nem között.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. jan. 13. 14:46
 1/8 Platypus ***** válasza:

Ne vegyél két hímet. Állandóan rivalizálnának. Egy nagy kolóniában ez nem jár komoly következményekkel, de két hím kettesben összezárva semmi mással nem tudná tölteni az idejét, mint egymás szekálásával. Amúgy is csoportos állatok, nem kettőt kell tartani, hanem kolóniát. Egyébként nem raknak petét, illetve nem látható helyre, mert a kiscsótányok már az anyjuk testén belül kikelnek.


A nagyobb hímeket könnyű felismerni, két szép nagy bütyök van a páncéljukon. Fiatalabb korban a potroh utolsó szelvényét kell nézni.

2013. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Oké, nem veszek két hímet, meg nem petézik a nőstény. De az utódokkal akkor is problémám adódhat. Felvásárolja őket az állatkereskedés? Vagyis lehetséges olyan? Azért ha veszek csótányt, és lenne utóda, nem eltaposni tervezem... nem vagyok olyan barbár. :D :S
2013. jan. 13. 15:09
 3/8 Platypus ***** válasza:
A kereskedések nem szoktak felvásárolni ennyire egzotikus állatot, de előfordulhat, hogy szerencséd van eggyel. Neten hirdetve valamennyit el lehet adni az utódokból. Mivel nagy kolóniában jó őket tartani, nagy helyen, annyira nem számít, hogy 30 vagy 40 állatod van éppen. Ha nagyon nem akarsz szaporulatot, akkor más fajt kéne választanod, mert csótányokkal nem megy máshogy.
2013. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És mondjuk 2 nőstényt tartani együtt?
2013. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Az működhet, mondjuk nem kettővel, hanem legalább 5-6 példánnyal. De nőstényt nem sokan akarnak tartani, mert nem olyan látványosak és nem túl izgalmas a viselkedésük. Egy kolóniában a hímek jelentik az attrakciót, mert a fejüket leszegve, sziszegve viaskodnak egymással. (Ha sokan vannak, akkor ennek a viaskodásnak nincs komoly következménye, az agresszió megoszlik a tömegben.)
2013. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ!

Én semmit nem tudok róluk,sőt pánikszerűen rettegek minden csótánytól.

De a bütykös csótányokat azért érdekesnek találom.

2013. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Bocsánat az offért, de megkérdezhetem,hogy honnan veszed őket? Pár éve tartottam őket, és most megint szeretnék, de sehonnan nem találok eladót. Válaszodat köszönöm. És hogy a témához is szóljak, 2 hím mellé több nőstényt érdemes tenni szerintem.
2013. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még nem tudom én sem, honnan fogom megvenni, de van egy ismerősöm, akinek állatkereskedése volt, csótányai is voltak, így ő tudja, honnan kell szerezni. (Borsod megye)
2013. febr. 18. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!