Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen kis kedvenc...

Szerintetek milyen kis kedvencet tarthatnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk panelbe a párommal, és úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem különösebben rajong az ötletért, hogy nekem bármilyen állatom legyen. Egyedül vagyok itthon egész nap, szívesen tartanék valamilyen kisállatot. Kutyát, macskát egyértelműen semmiképp sem, nem tartom túl etikusnak a panelba "zárásukat". Ellenben valamilyen kisebb állattal talán kompromisszumra juthatok. Tudtok olyan állatot írni nekem (madarak, emlősök, bármi jöhet), ami kevésbé zajos éjjel, és emberhez szoktathatóak (úgy értem, hogy lehet velük foglalkozni, nem csak, mint a halakkal)?
2013. jan. 30. 06:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én a halat ajánlom. Nagyon szép. Én órákig el tudnám nézni.
2013. jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Nem néztem az utolsó mondatod. Bocsi. Akkor meg hörcsögöt ajánlok. Tengeri malacot nem mert az zajosabb. Nekem volt mindig visitott.
2013. jan. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak a rágcsálók, pl. hörcsög, de azt nem lehet úgy szeretgetni, mert kicsi. Tengerimalac, vadászgörény, törpenyúl az, amit lehet rendesen simizni, de ezek is ugyanolyan zajosak éjjel, mint a hörcsög. Madarak is zajosak tudnak lenni. Ha ekkora akadály a motoszkálás, itató hangja stb. akkor inkább ne akarj semmit, mert hamar mennie kell majd...
2013. jan. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam ezen egy darabig, szerencsére nem olyan kicsi a lakás, szerintem megoldható, hogy a hálótól egy távolabb eső részen helyezzem el a kisállatot.
2013. jan. 30. 07:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nimfa papagáj. :)

Nekem van 1 hím,és imádom! :))

Nem drága a tartása, addig kell többet fizetni, amíg megveszed. Nekem 3500 volt a papagáj és olyan 4000 a kalitkája (de most majd csináltatok neki 1 nagyobbat).

Ezen kívül annyi költség van vele h: kaja (1 olyan dobozzal amit én szoktam venni, elég neki 1.5 hónapra vagy 2-re is akár, és olyan 320 ft körül van) szoktam neki madárhomokot venni, (szintén elég 1-1.5 hónapra,kb 200-300 ft) meg fürtös kölest, mert azt imádja( 1 csomag 180 ft, van benne 3 fürt).

Annyi h a fürtös kölest csak akkor kapja mikor kijön, és nem kap 1 egész fürtöt, csak levágok 1 darabkát és azzal elmajmol egy ideig. :)


Hogy a papagájról is írjak kicsit, ne csak az árakról:

Arra kell készülni, h kb 15-20 évig él.

Nagyon aranyos, nappal néha énekel (ha fiú akkor dallamot,ha lány akkor csak csipog), de ha tojót veszel az nem olyan hangos és ha jól tudom nem is olyan sokszor csicsereg mint a hím.

Lehet beszélni tanítani, trükköket taníthatsz neki, ha nem kézzel nevelt, akkor bíbelődhetsz a szelidítésével is. :)


Az enyém kis dili. :D

Mikor azt akarja h foglalkozzak vele, akkor elkezd énekelni meg "táncolni". Olyankor kiengedem, rászáll a vállamra és nézi h mit csinálok. Vagy elkezd piszkálni h játszak vele. Olyan mint 1 kisgyerek :D

Egyszerűen nem bírom megunni. :D


Am a hörcsögöt én nem ajánlom, ha 1 kis társat akarsz otthonra. Nekem is van, nagyon édes meg minden, de nem lehet vele mit csinálni.Adok neki enni, megsimogatom, kerekezik meg ilyenek, de nem lehet vele foglalkozni. :/

Ráadásul a 2 hörimből az 1ik nagyon vad és azt még simizni sem lehet, mert harap. :/

2013. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


A 3-assal nem értek egyet...

Nekem régen volt 2 hullámosom, este mindig csöndben voltak, annyi h mikor lekapcsoltam a lámpát, még pár percig csicsogtak.Most van 1 nimfám, de ő is csöndben van este, amint lekapcsolom a lámpát, rögtön elhallgat.Mondjuk este amugy sem rikácsol, inkább reggel, mikor felébredek és hozzászólok, meg nappal mikor beszélek hozzá.Olyan mondja mindig h "szia Bobó" megh "Bobó szép kismadár.Kijössz?Kijössz?" és ilyenkor kiveszem kicsit,ráül a vállamra. :)

2013. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt már, aranyhörcsögöm is, halam is, meg madaraim is. A hörcsöggel tényleg nem lehet sokat foglalkozni, ráadásul nekem azt csinálták, hogy éjszaka az egyik a kerék külső felén felmászott a tetejére, a másik fogta alul, hogy ne billegjen, így elérte a rácsot és azt rágta éjszaka, vasrács volt a tetején, iszonyat hangja volt, tehát ha azt vesszük, a hörcsög is tud hangos lenni. Mindig úgy hallgattattam el, hogy egy ceruzával lelöktem a kerékről és akkor fél órát csend volt, utána kezdték elölről. :)

Volt hullámos és nimfa papagájom is, kb 12-15 évig éltek. Napközben dumáltak egymással is, meg a nimfa tudta mondani a nevét, meg megtanulták a csengőt utánozni.

A halak is szépek, csak sűrűn kell takarítani az akváriumot, az meg elég macerás.

2013. jan. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
első és második vagyok. Nekem volt hörcsögöm de az nem harapot. Ki lehetett venni és a simogatást is álta de a tengerimalacol sem harapott. De ha választani kéne akkor tengeri malacot vennék.
2013. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok állatom volt már, most is van egy pár. :) Most van egy siklóm, olyan szempontból a legjobb állatom, hogy soha semmi gond nincs vele, hosszabb időre is itthon lehet hagyni, viszont simogatni annyira nem lehet. A hüllőket sokan nem szeretik. Viszont tartottam leguánt, őt ki lehetett venni, fürdettük, cipeltük, simogattuk. Hörcsögöt szerintem ne, hangos is, plusz harapnak. Volt egy egerem, sokkal jobb fej volt. Papagáj is hangos, meg a pintyek is és nagyon koszolnak. Bár nekem csak hullámosak voltak. Tengerimalac király, ő nem volt hangos és imádtam! Nyuszim is volt, de úgy örököltem és nagyon vad volt, de állítólag taníthatóak, lehet őket dögönyözni is. Most csincsilláim vannak, nagyon szeretem őket, de éjszakai állatok, tehát egy szobában nem lehet velük aludni. De nagyon édesek! Szeretnék majd egy vadászgörényt, de macska mellé inkább nem jöhet.

Úgyhogy ajánlok tengerimalacot vagy törpenyulat. Illetve leguánt, ha szereted őket.

2013. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
kaméleont
2013. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!