Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen kis kedvenc...

Szerintetek milyen kis kedvencet tarthatnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk panelbe a párommal, és úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem különösebben rajong az ötletért, hogy nekem bármilyen állatom legyen. Egyedül vagyok itthon egész nap, szívesen tartanék valamilyen kisállatot. Kutyát, macskát egyértelműen semmiképp sem, nem tartom túl etikusnak a panelba "zárásukat". Ellenben valamilyen kisebb állattal talán kompromisszumra juthatok. Tudtok olyan állatot írni nekem (madarak, emlősök, bármi jöhet), ami kevésbé zajos éjjel, és emberhez szoktathatóak (úgy értem, hogy lehet velük foglalkozni, nem csak, mint a halakkal)?
2013. jan. 30. 06:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=YplVB-c_OGI


Nagyon könnyen megszerettetik magukat az emberrel :)

2013. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalac zajos. Éjjel nyugton van, de nagyon hamar megtanulja, hogy a zacskócsörgés kaját jelent és akkor minden alkalommal úíí, úíí :)


Egyszer volt alkalmam együtt lakni egy csincsillával. Az a nagyon finom szemű fürdetőhomok, ami kell nekik mindenhová beette magát. Az nem tudom mennyire egyedi probléma, hogy a drága jószág szabadidejében azzal szórakozott, hogy milyen messze tudja ellőni a ketrecből az ürülékét.


Ha kisemlősök közül kellene választanom, törpenyulam lenne. Rokonok tartottak egy ideig és nagyon aranyos jószágok. Az sem utolsó szempont számomra, hogy szobatisztaságra nevelhető.


Ha mindenféleképp kézbe fogható, babusgatni való állatot szeretnél, akkor a kétéltűek a halakkal együtt kicsukva. De ha csak nevelgetni és kényeztetni szeretnél egy állatkát, őket is lehet. Sőt...


Esetleg szétnézhetnél hüllők között, vannak olyan fajok, amelyek eltűrik a fogdosást.

2013. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nyuszikat hogy szoktatjátok szobatisztaságra?
2013. jan. 30. 15:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Én a törpenyuszit ajánlom. Azon belül is sok féle közül válogathatsz. Van pl. oroszlánfejű, lógófülű, kosorrú stb. Nagyon szereti a simogatást, főleg ha egyedül tartod, mert akkor unatkozik. Tapasztalatból tudom. Régebben egy volt, imádta a simogatást, babusgatást. Most kettőt vettünk, hogy ne unatkozzon egyedül szegény. Ez a kettő is szereti a simogatást, de inkább egymással foglalozak. :) A hörcsögöt egyáltalán nem ajánlom, nagyon hangos, simogatni egy 4 cm-rs állatot nem nagyon lehet, és még büdös is. A papagájom sose volt, de biztos az is aranyos. :)
2013. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem maguktól megtanulta eddig mindegyik, nem tudom hogyan....
2013. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
tengerimalac? :o)
2013. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igaz, zajos... dehat attol meg lehet :P Nagyon helyes! Ki is veheted a ketrecbol...
2013. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bestest válasza:
0%
A csótányt javaslom, nem igényel sok törődést, viszont igen ragaszkodó.
2013. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!