Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kisgyereknek kisállat? Mi a...

Kisgyereknek kisállat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyerekellenes, nem arról van szó, de az én véleményem, hogy kisgyereknek nem való állat. Hiszen minden állat, legyen az bármilyen kicsi, hatalmas felelősség, amit egy kisgyerektől nem is lehet elvárni. Persze jöhet a kérdés, de akkor a gyerek hogy sajátítsa el a felelősségtudatot? Hát bárhogy, csak ne egy kis ártatlan állatkán, amit ide oda ráncigál, rálép, ledob és még sorolhatnám. Most főként az ilyen 4-8 év körüli kisgyerekekre értem a kérdést. Attól már egyenesen rosszul vagyok, amikor egy állatkereskedésbe anyuka beszabadul a 3-4 éves kisgyerekkel, aki visongva ugrál a rágcsálóketrecek előtt, hogy neki ez kell, meg az kell. Ilyenkor szegény állat sorsát már látom lelki szemeim előtt...:( És akkor még a Húsvétról nem is beszéltünk...Én szeretem a gyerekeket, de szerintem egy kisállat nem gyereknek való.
2009. szept. 15. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem is elég nagy felelőtlenség... Egy 4-8 éves gyerek maga is elég nagy "állat" (Lehet lepontozni, de így van) persze nevelés kérdése de azért mégse engedném olyan 12 év alatt...
2009. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
sztem egy cserép virág kezdésnek pont elég,mondjuk korallvirág,annak kevés víz kell és évelő,nehéz kinyírni,még sikerélménye is lesz
2009. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisgyerek behazudja az annyának hogy legyen meg majd ő gondozza stb.... azt gondozni fogja max 1-2 hónapig míg újdonságot lát benne és megunja... ráhárul a szülőkre a feladat azok meg nem tűrik csak egy ideig és ha rágcsálóról van szó elengedik a ház körül és megeszi egy macska. Vagy ha hüllőről azt kiviszik a tóra és elengedik ott ahol ha túléli ,túléli , ha nem , nem . Ha halról van szó meg kiöntik a wc-be. Akkor ajánlatos a gyereknek állatot venni ha 100%-ra tudjuk hogy felelősségteljes.
2009. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hörcsögöt semmiképp! Én 14 éves vagyok, nekem van egy aranyhörcsögöm. Gondozni, takarítani nagy felelősség, ha csak nem te szeretnéd csinálni a kisgyerek helyett, inkább ne. Másrészről pedig, ritka törékeny állatok, a bordájuk körülbelül mint egy fogpiszkáló... Egy kisgyerek nem tudna vele kellő óvatossággal bánni, így nem hiszem, hogy hosszúélető lenne a hörcsög. Maximum nézni őt a ketrecében, de az - a kisgyerekekről szerzett tudomásaim alapján - nem valami nagy mulatság.

Őszintén szólva nem tudom, mi lenne neki a megfelelő állat, talán semmi még ebben a korban; de azért remélem segítettem azzal, hogy hörcsögöt kicsiknek nem érdemes vásárolni...


Egyébként én olyan 10-11 éves lehetettem, amikor először kaptam kutyát. Pont azt az időszakomat éltem, így rengeteget foglalkoztam vele, előfordult, hogy naponta kétszer jártam el vele futni. Szerettem vele foglalkozni, és nekem is jót tett. :)

2013. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!