Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy a csibék...

Mitől van az, hogy a csibék egymásra támadnak és egymást eszik meg? FONTOS!

Figyelt kérdés
Most lettek frissen hozva , van kaja, meg hely is, és még is egymásnak esnek.
2009. szept. 15. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert nő a csőrük és így koptatják.(állítólag hasonló érzés mint ha az embernek viszket valamilye).Adj nekik főtt tojást szétmorzsálva vagy még jobb ha hungarocellt (műszaki berendezések doboza szokott kibélelve lenni vele,azok is jók)raksz be nekik.
2009. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok.Utána érdeklődtem és így kijavítanám amit írtam.A főtt tojás az nem arra való hanem,hogy könnyebben megtalálják a tápot és könnyebben megtanuljanak enni.Viszont a hungarocell jó.És még egy ötlet.Szórd be a helyüket takarmánymésszel és esetleg a takarmányukba is rakj.
2009. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdések gyakran előfordulnak itt, nézz szét, nemegyet megválaszoltam már saját tapasztalataim, tudásom alapján, most már kicsit belefáradtam, de idemásolok egy részt egy honlapról ('kannibalizmus, csirkék' keresőszavakkal pillanatok alatt bejön sok használható oldal).


"Tollcsipkedés, kannibalizmus:


A tollcsipkedés és a kannibalizmus oka azonos, a fokozatbeli különbség a bántalom előidézésében szereplő tényezők összegződésével, valamint az állatok eltérő vérmérsékletével magyarázható. Kialakulását a tartási és a takarmányozási hibák mellett számos egyéb tényező is elősegítheti. Ilyenkor a legagresszívabb egyedeket ki kell venni az állományból, sérülteket is, a sérülésüket kezelni kell sebfertőtlenítővel. A kiváltó okokat meg kell szüntetni.

Kiváltó okok lehetnek:

takarmányozási hibák: nyomelemek, ásványi anyagok, vitaminok, fehérje hiánya, nem megfelelő takarmány etetése,

zsúfolt tartás: nagy állomány sűrűség,

éhségérzet: a takarmány kevés fehérjét és aminosavat tartalmaz,

nyersrosthiány: is előidézheti az éhségérzetet, a megfelelő nyersrost tartalmú (zab, árpa, korpa stb.) takarmányok növelik a jóllakottság érzetét, így a jószág nyugalmához is hozzá járul,

kevés az etető- és itató hely,

erős megvilágítás: ingerlékennyé teszi az állatokat,

nem megfelelő tojófészek,

különböző stressz-hatások,

nem megfelelő levegő és szellőzés hiánya,

az állatok unatkozása, szemes takarmány illetve zöldtakarmány beszórásával elvonhatjuk figyelmüket."


( [link]

2009. szept. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszolak, és végre abba hagyták. A sérül egyedek már szépen gyógyulnak.
2009. szept. 26. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülök!
2009. szept. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
AP-17 Calciumkiegészitő, takarmányboltban 2 kg 1000 ft. kell nekik:)
2009. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!