Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 2 éves gyerekre mennyire...

GuitarrGuy kérdése:

2 éves gyerekre mennyire veszélyes a madárpók mérge? Szerintetek lehet mellette tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék pókot tartani itthon. Ez lenne az első szóval békésebb fajokat néztem (B. smithi, G.pulchra). Az egyetlen "probléma", hogy van a házban egy 2 éves gyerek is, és (szerintem és a szüleim szerint is) veszélyes lenne rá. Mindenképpen egy magas polcon tartanám, hogy ne érje el (ne tudjon benyúlni, kinyitni az ajtaját az öcsém). Ti hogyan győztétek meg a lakótársakat hogy nem annyira veszélyes mint hiszik stb...Mennyire lenne veszélyes az öcsémre?

2013. ápr. 8. 17:37
 1/10 anonim válasza:

Hát... mért nem lesz pókod ha elköltözöl? Amúgy is veszélyes lehet, nem hogy egy kisgyerek mellett. Egy ismerősömnek hiába volt akváriumba, és volt rajta tető, kimászott. Egy másik ismerősömnek meg alig mozog...

Hány éves vagy?

Nekem mindig azt mondják a szüleim, hogy "rendben kislányom, HA elköltöztél azt csinálsz amit akarsz". Szóval szerintem NEM.

2013. ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem is veszélyes a kicsikre. de egy poktenyésztö ismim zárat szerelt a terkóra(toloajtos),hogy be se tudjon nyulni ha esetleg betéved a "munkaszobába".igy még a pok se tudja kinyitni.
2013. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyilván veszélyes. Először is a gyereknek kell elmagyarázni, hogy csak nézni szabad, nem fogdossuk. A szökés lehetőségét pedig minimálisra kell csökkenteni. Célszerű olyan terkót választani, aminek az oldalán van az ajtó, mert azt a pók nem tudja felemelni, míg a tetőn lévőt egy nagyobb állat eltolhatja (tapasztalat). Gondolom nem egy szobában lenne a gyerkőccel, ugye? Ha ki is szökne, nagy esély van rá, hogy abban a helyiségben marad, ahol a terkó is van.

Nálam még sosem fordult elő szökés, 3 pókom van, 1 éve pókozok.

17/L

2013. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
természetesen nem lenne egy szobában vele :) és kulccsal zárható terkóban lenne
2013. ápr. 9. 21:58
 5/10 A kérdező kommentje:
meglett.....egy Brachypelma emilia :) kb akkora mint egy 1 forintos, nagyon biztonságos körülmények között tartva (kisdoboz amiben vettük, az benne van egy terráriumba amibe még bele kell nőnie, giotin ajtós)...valamint sok szabályt kell betartanom vele de nagyon örülök neki :)))))
2013. ápr. 11. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Gratu, jó pókozást. :) Én is tervezek egy emiliát beszerezni. :D

3-as voltam.

2013. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

vigyázz mert ha megnö(még soká lesz) és erös pok lesz van amelyik kinyitja a giotinos ajtot is.

bár ha nagy terkó akkor ugye nehezebb az ajto is, de ha a tini terkoba rakod elöször(10x10es) akkor azt felemelheti simán.rá kell tenni a tetejére vmi nehezet.

2013. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot :)
2013. ápr. 12. 20:54
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy 15x20x20-as a terkó
2013. ápr. 12. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:

az egy normál terko, majd arra figyelj hogy ha kinövi a kis dobozkát, mindenképp nagyobba kell tenni de ahoz még kicsi lesz hogy ebbe a terkoban ellegyen.

vagyis ellenne csak nehezebben kapja el benne a kaját mert nagy neki. ezért szokták 10x10essel kezdeni.

2013. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!