Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megharapott egy denevér, most...

Megharapott egy denevér, most nappal, kiakartam menteni az automata ajtóból. Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de tuti mennék az orvoshoz. Veszettséget hordozhatnak a denevérek.
2013. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Feltétlenül el kell menned orvoshoz. A denevérek veszettséget terjeszthetnek.
2013. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy előttem is mondták, a denevérek közt nagyon sok a veszett példány, minél előbb menj el orvoshoz egy veszettség elleni oltásért
2013. ápr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne sz@rj be, de azért menj el orvoshoz, mert elképzelhető a veszettség (mint bármely más állat esetében is), de nincs rá nagy esély. Magyarországon nem jellemző náluk, tehát nem mondható az, hogy nagyon gyakori. Gondolj bele, relatíve sokan gyűrűzik, tehát direkt kézbe veszik őket. Amennyiben gyakori lenne senki nem fogdosná őket...

Én még anno úgy tanultam,, hogy a veszettség megállapítása az állat fejéből (agyából) történik. Ha van kedved írd le, hogy jártak el veled? Vérből határoztak, mert ugye a denevér elrepült.

2013. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Néhány éve engemm is megharapott egy. Simán bekötöttem a sebet, oszt jónapot. Magyarországon nem sok esélye van a veszettséggel ilyen úton találkozni.
2013. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos!

A denevérek között meglepően gyakori a veszettség, még ha a denevér nem is mutat tünetet. Akik fogdozzák őket, ők se puszta kézzel teszik.

És figyelembe véve, hogy a veszettség az embernél 100%-ban halálos, inkább vállalj be egy "felesleges" oltássorozatot. Ez nem tréfa.

2013. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, kaptam oltást, miután jót mulattak a dolgon... :) :)
2013. jún. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!