Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik szerint egy emberi élet értékesebb, mint egy állat élete?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint nem kéne ekkora különbséget tenni ember és állat élet között. Volt tegnap egy beszélgetésem valakivel, akinek épp egy a közelmúltban történt állatkínzásról számoltam be. (a kutyát megkínozták, majd magára hagyták a házban étlen szomjan-> rendőrségi ügy lett belőle, természetesen)

Erre az illető akivel beszélgettem egy ilyet mond : "Én jobban sajnálom azt, aki ezt tette a kutyával, szegénynek biztos van valami lelki oka, ami ilyenre viszi." Erre látta az elkerekedő szemeimet és hozzátette nevetve, hogy "azért egy emberi élet jóval értékesebb mint egy állaté!, Egy állat csak egy ösztönlény, neki nincsenek érzései, ő csak úgy van.."


2013. máj. 5. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Veled értek egyet... nehogy már egy szadista barmot sajnáljunk... mégis kik vagyunk mi, hogy minden élőlénynél előbbrébb helyezzük magunkat??
2013. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Ennyi erővel sajnáljuk szegény nácikat is, mert biztos valami lelki okuk volt, hogy ennyi zsidót gond nélkül megkínoztak és megöltek.
2013. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%
Nagy tiszteletben tartom az állatok életét is, legyen az bármilyen fajta. Úgy gondolom, hogy az állatokban több minden van, mint amit tudunk vagy el tudunk képzelni róluk, csak nem tudjuk áthatóan őket megismerni. Ettől fogva, az emberi lény, amely tudjuk, hogy érez és gondolkozik, van öntudata, természetesen értékesebb lénynek tatjuk. Szerintem attól még, hogy az állatok nem tudnak beszélni és sírni, attól még nem lesznek értéktelenek, de nehéz ügy ez. Mivel nincs megbízható tudás e téren, mindenki úgy gondolja ahogy akarja. De attól még nem kellene kínozni az állatot.
2013. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
59%

Az ilyen embereket van egy speciális megnevezásük, úgy hívják őket hogy az átlagember.

Konkrétan az egész társadalom így gondolja, hiszen pl csak az állatkínzást ítéli a a törvény. Egyéként pedig intézményesített formában gyiklolják le az állatokat.

2013. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj de jó érzés, hogy nem vagyok ezzel a felfogással egyedül! :)

Ez az illető, akivel beszéltem azt mondta, hogy velem sincs minden rendben lelkileg, ha egy lapra helyezek egy állatot egy emberrel. Persze hiába is próbáltam volna megmagyarázni neki, hogy milyen egy állat, ha neki még soha semmilyen kapcsolata nem volt velük, azon kívül, hogy néha lát 1-2-t az állatkertben, vagy nálunk megsimogatja a lovakat. De azért olyan rossz érzés volt ilyet hallani. :( és annyi ilyen ember van... (egyre többet hallom, hogy mérgezik a kutyákat/macskákat/lovakat.. csak úgy viccből.. :/, nem értem egyszerűen.. akkor most ezeket az embereket kéne sajnálni és értékesebbnek tartani?)

2013. máj. 5. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Az emberi élet fontosabb és pont. Egyszerű okból: minden élőlény alapvető célja, hogy életben maradjon, ennek következtében önzőnek kell lennie. Emberként az emberi élet fontosabb, ha kutya lennél a kutya élete lenne fontosabb, ez végtelenül szubjektív dolog. Az, hogy fölösleges kapacitásod másnak adod, teszem azt egy állatnak cserébe az érzelmi kilégülésért szép dolog, deha kigyullad a ház, akkor elsőként az ember a gyerkeit, családját és magát menti. Persze ettől még megpróbálhatja kivinni az állatkáját, de lássuk be, akkor próbálkozik, ha úgy érzi megteheti. A lángokban álló gázpalack mellől ép elméjű ember nem kezdi el kimenteni a hörcsögöt... nem ő a prioritás, és aki nem ért egyet az csak magának hazudik, vagy rosszabb esetben annyira nincs normális kapcsolata más emberkkel, hogy érzelmi nyomorék lett, amit meg ugye távolról se nem normális, se nem egészséges.


Egyébként a fő gond a beszélgető partnereddel, hogy védi azokat, akiket egy egészséges társadalom kizár. Aki ugynis állatot kínoz, annak hajlama van embert is kínozni, veszélyes, nem kívánatos elem.

2013. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor a kérdésedet olvastam, egyből gondoltam, hogy az emberi élet. Ha vészhelyzet van előbb mentik az embereket, mint az állatokat (mondjuk egy börtön tűznél, ahol gyilkosok ülnek ott inkább az állat lenne fontosabb)

Viszont amit te írtál, ott egyértelmű, hogy az állat élete az értékesebb. Csak azt nem értem, hogy aki nem tudja eltartani, vagy csak bántani tudja minek kell állat? (gondolom valakin ki kell élni a felsőbbrendűségét, mivel amúgy gyenge emberek ezek, csak annak mennek neki, aki védtelen).

2013. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Alapvetően én is úgy tartom hogy egy ember élet fontosabb mint egy más állaté. A miértjét egy korábbi hozzászóló nagyon szépen le is vezette. Alap esetben. De ha a te példádnál maradva, nekem ott már jóval, értékesebb a kutya(vagy bármilyen más élőlény) élete, mivel az az alja, embernek nem nevezhető lény aki állatot kínoz szerintem nem érdemes arra hogy a társadalom részét képezze, ha csúnyán akarnék fogalmazni akkor kiiktatandó. Tehát egy egészséges társadalomban, egy emberi élet fontosabb mint egy pl kutyáé. De ez annyira szubjektív.. Én annak örülnék ha nem kéne ilyeneken gondolkodni, mert lenne annyira fejlett az emberi faj, hogy nem öl,kínoz szórakozásból állatokat.
2013. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
42%

Az ember pusztítja el az egész földgolyóbist nem az állatok.

Isten előbb teremtette az állatokat és utána az embereket.

Az emberek pusztítják az erdőket, már teljesen kihalászták a tengereket. Mi jöhet még? Az atombomba.

2013. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!