Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől lehet a szobában ez a...

Mitől lehet a szobában ez a sok pók?

Figyelt kérdés
A szobámban eddig sosem volt pók, kertes házban lakunk..ma este viszont egy mászott a takaromon lecsaptam, 10 percre rá mászott egy a nyakamon azt is lecsaptam utána meg ahogy felkapcsolam a nagyvillanyt azon is volt egy. Ez a 3 mind ugyanolyan volt, ez a sima fehéres világos szinű "házi pók". Mitől lehet??? Nem merek elaludni :-/
2013. máj. 6. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos van egy rossz hirem ha telleg ugyan.azok akkor valahol elszaporodtak es van belole tobb is.

Azt hogy mit lehet ellene tenni nem tudom:/ valami pok riasztot vagy nem tudom

2013. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajj :( Akkor azt hiszem neki látok felforgatni a szobám :-/ Van egy akvárium a szobában, nem tudom lehet e hozzá valami köze ? Esetleg a páratartalom miatt ?
2013. máj. 6. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Kaszáspók? Addig örülj. Nálunk a kert, a terasz, a ház, a fürdő, a konyha, a szobák, minden tele van féltenyérnyi, kövér fekete pókokkal, farkaspóktól keresztespókig, mindenféle ocsmányság, ráadásul vannak olyanok is, amik csípnek. Az ablakon szúnyogháló, de mégis mindig bejutnak valahol, aztán lepetéznek az ágy vagy a szekrény mögé, és hiába ölöm őket naponta, jönnek újabbak és újabbak. Minden nyáron ettől szenvedek, sajnos...
2013. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uh.. akkor kitartást hozzá Neked/Nektek! Igen szerintem az a fajta amit említettél a kaszáspók, hosszu vékony lábai vannak és pici teste. Nem tudom, hogy tudnék hosszú távon pókok mellett meglenni :( Tavaly nyáron a hanygákkal gyűlt meg a bajom..mikor megláttam a szőnyegen azt a rengeteg hangyát azt hittem szivrohamot kapok..
2013. máj. 6. 22:11
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam, pókcsipésről :o


[link]

2013. máj. 6. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bejött a pókszezon... Én is majdnem egy éve nem találkoztam említésre méltó pókkal a házban (kaszáspókokat leszámítva), mostanában viszont megjelentek a hatalmas pókok. Mi is kertes házban lakunk, odakint a sok keresztespóktól kezdve minden hatalmas dög, de annyi van, hogy nem győzzük lecsapni (tudjuk, hogy hasznos sajnálom is őket, de egyes családtagok félnek tőle ráadásul folyton közelednek a ház belseje felé). Bent pedig a sok zugpók... Hatalmas pókok, vastag lábakkal, ijesztő, masszív kinézettel (pedig állítólag ezek a normál házi pókok, nem veszélyesek). Mostanában pedig egyre több olyat látok, mint a keresztespók, csak nem annyira jellegzetes a mintázata (mondjuk azt olvastam rengeteg keresztespók fajta van), és olyan csillag alakú. Vagyis csillagra emlékeztet, olyan szögletesebb pók, érdekes pózokat is vesz fel.

Azon kívül, hogy folyamatosan zsebkendőket (és a biztonság kedvéért sprayt is az extrém méretűek esetére) kell tartani még az ágy közelében is, és néha a szívem majd ki ugrik még sosem csíptek meg minket. Mart már meg pók, de az a kertben történt és sikerült megnyomnom, azért mart belém. Amúgy szerintem simán átmásznak az emberen, ha pedig esetleg arra ébredsz, hogy mászik rajtad ösztönösen annyira gyorsan lesöpröd, hogy nem tud bántani. A tenyér bőrén pedig pláne nem tudnak áthatolni ezek a pókok.


Viszont abban egyetértek, hogy ha több ugyanolyan pókot láttál, akkor sajnos valószínű, hogy lesz valahol egy fészek (vagy már nincs, mert mindegyik útjára indult), tehát mindenképp érdemes nagytakarítást csinálni. Ne félj tőle, én is folyton kikészülök ilyenkor, amikor meglátom a hatalmas elhullott százlábút az ágy alatt és a rengeteg hatalmas pókot, de végül is ez jó, mert így legalább eltávolíthatod őket (rossz belegondolni, hogy azelőtt is ott voltak csak épp nem vetted észre).


22:05 Nálunk is ez van, részvétem! Odakint este leszedjük a kapu fölül a hatalmas keresztespókot és megöljük (muszáj sajnos), hogy munkába menet ne legyen riadalom, de másnap reggelre már ott az új háló benne az új pókkal. Megáll az ész!!!


Ó, drága kérdező, most olvastam tovább (és majd kiestem a székből). Ne majrézz már a kaszáspók miatt. ;-D

Én már meg sem ölöm a kaszáspókot, mert nem nagyon szoktak lejönni a magas plafonról, és nem zavarnak. Nagyon kis szerencsétlenek, ha véletlenül hozzáérsz már leszakad a lába, és úgy tudom nagyon rövid életűek. Emlékeim szerint nagyrészt elhalt növényi korhadékot és kisebb rovarokat esznek. Ezer százalékra veheted, hogy a kaszáspók nem tudja az embert megcsípni. Amúgy sokan a bolha vagy ágyi poloska, esetleg szúnyog csípés esetén is pókra gondolnak, pedig a legtöbb pók csak vészhelyzetben mar meg, és akkor is két pici pöttyöt hagy maga után (tapasztalat is), nem egy nagy foltot. A legtöbb pókcsípés nálunk veszélytelen, esetleg ég, csíp vagy sokaknak viszket. Hozzáteszem ha veszélyesnek tűnő pók csíp meg a csípést nem szabad kezelni semmivel vagy lemosni és jó ha el tudod fogni a pókot, mindkettőt azért, hogy ha ellenszérumra lenne szükség az orvosoknak könnyebb dolguk legyen.


Végignéztem amit linkeltél a pókcsípésről. Szerintem ez egy nagyon szélsőséges eset, abban sem vagyok biztos, hogy teljesen hiteles forrás. Továbbá lehet külföldről behozott pók volt, vagy az illetőnél allergiás reakció alakult ki. Másrészről én már akkor orvoshoz mentem volna, ha másnapra (vagy harmadnapra) nem múlik el, ha eddig várt nem csoda, hogy ilyen súlyossá vált a helyzet.


Amúgy az a sárga borzalom, amit kihúzott a sebből az ember... Szerintem az csak gennyszerű váladék volt, amit a szervezet hozott létre, talán próbálta összegyűjteni a mérget vagy a méreg okozott szöveti elváltozást és azért képződött vagy ilyesmi. Kétlem, hogy a pók marásnál még petét is tudna juttatni a szervezetbe. Ráadásul megnéztem volna, hogy ha felnyitják azt a sárga izét mi van benne...


Őszintén szólva én azt tanácsolom neked, hogy nyugodj meg és ne törődj ezzel. Én is be tudom magam pánikoltatni néha, de írtad, hogy neked még a hangyák is ilyen nagy problémát okoztak, tehát nem bántásból, de feltételezem, hogy kissé pánikolós/hipochonder vagy. Illetve az írásod alapján fiatal lánynak mondanálak. Ez esetben valószínű, hogy az évek folyamán valamelyest ki fogod ezt nőni.

Mondanám, hogy az is segít ha olvasgatsz a témában, de ha most hirtelen szembesülsz vele, hogy mennyivel rémesebb dolgok is léteznek, nos, nem tudom az mennyire tenne jót. :D

2013. máj. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 karexon2003 válasza:
nekünk is ez van undorodom tőlük
2014. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mit csináljak? válasza:
Ha tényleg meg akarsz tőlük szabadúlni akk tess link nekem bevállt: [link]
2017. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!