Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A magyarországi állatfarmokon,...

A magyarországi állatfarmokon, vágóhidakon is olyan brutális állapotok uralkodnak, mint néhány külföldin?

Figyelt kérdés
Én mindig próbálok magyar terméket, húst, tejet venni, de itt is rosszul tartják az állatokat? Aki már látott erről dokumentumfilmet, az tudja mire gondolok. Az Earthlings című dokumentumfilmet néztem, és elborzadtam. [link] Itt van magyar felirattal. Itthon is ilyen állapotok uralkodnak??? :-((
2009. okt. 1. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen még rosszabb körölmények vannak itt Magyarországon.

Mezőgazdaságban dolgoztam 20 évig,állattenyésztzésben,mesélhetnék sokat.

2009. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát szomorú vagyok. Mondanál egy pár példát? Ennél rosszabb, már mi lehet még?
2009. okt. 1. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia !


Bele néztem, de csak pár percet, mert valahogy nem bírtam nézni a szenvedésüket.


megrázó dolgok vannak ebben a videóban , de sajnos amint láttad, amíg az ember szükségét érzi hogy állatot tartson, bundába járjon és egye őket addig sajnos ez így fog működni.

Írhatnék most olyat, hogy ezt szebben is lehet csinálni vagy könyörületesebben, de akkor is csak megölünk egy állatot.

tudomást vehetünk róla (DE SAJNOS)nem tehetünk semmit.

Tudod egy dologra azért kiváncsi lennék, hogy milyen ember az vagy hogy néz a tükörbe vagy milyen a lelkiismerete annak aki ezt tudja tenni egy álattal,ami ugyanolyan élőlény, mint mi vagyunk emberek, ezen a bolygón.


Amano

2009. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Példák:élve ledarált kiscsibék,lekötözve tartott disznók,anyjuktól elvett és műtejen nevelt borjak,horror tartási körülmények,vemhes kancáktól vizeletgyűjtés,mi érdekel?

Ez csak pár kiragadott példa,ami hirtelen eszembe jutott.

2009. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas ez a video és konkrétan elsírtam magamat, miközben néztem. Még most is tartom azt a nézetemet, hogy az ember azért tartja a haszonállatokat, hogy megegye őket, de ahogy tratjék őket és ahogy végzik az egyszerűen borzalmas, és megengedhetetlen. Most először életemben (19 éves vagyok) komolyan elgondolkodtam azon, hogy vegetáriánus leszek. Csak sajnos amiket helyette kéne enni (pl szója) hogy meglegyen a szervezet fehérjeszükséglete, azok nagyon drágák.
2009. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, itthon is hasonlóak az állapotok. És az, hogy Uniós előírások vannak, nem sokat jelent az állatok élete szempontjából, ugyanúgy szenvednek életükben és a vágóhídon.

És igen, mi akik megvesszük az ilyen állatok húsát, tojását, tejét, mi is hibásak vagyunk, mert aktívan támogatjuk vele az ilyen nagyüzemeket. Amíg van kereslet, addig lesz kínálat is. Megértem, hogy nem lesz mindenki vegán, de már az is nagy eredmény lenne, ha a húsevést heti 1-2 alkalomra szorítanánk, mint kb 50 évvel ezelőtt tették. Sok állatot megmentenénk, és talán a körülményeik is javulnának, ne lenne olyan tömegnyomor. És talán lenne idő őket rendesen elkábítani, mielőtt kivérezetnék őket.

2011. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!