Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi mezőgazdaság, és állattenyésztés helyzetéről, amelyet a politika?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú éveket töltöttem a mezőgazdaságban dolgozva az ország minden részén(lovász vagyok).

Azt tapasztalom,hogy egyre rosszabb a helyzet.Idehozzák az EU szemetét,a magyar termelőt ellehetetlenítik.

A lovas világra van inkább rálátásom amai napig.Privatizálták a régi nagy méneseinket,pl.Apajpuszta,még lehetne folytatni,ezeken a helyeken omlik-romlik minden,lóállomány és épületek.Apajon pl.gyakorlatilag megszűnt a lovasélet,idegenforgalom és minden,a falu nagy része munka nélkül tengődik.

Muszáj lenne a valaha méltán híres magyar mezőgazdaságot újra visszaállítani régi fényébe.

2009. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljetek ezt én tanultam, és elég érdekes:

Léteznek ugynevezett Preferenciális szerződések, amelyeket az eu tagok irnak alá és arra vállalnak kötelezettséget hogy egy szegényebb országtol vásárolnak x,y terméket hogy annak gazdasági helyzetét javitsák.

Ez is megbujik ám a dolgok mögött..

2009. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ehhez képest mi,a szegényebb ország vesszük meg a gazdagabb országok szemetét.
2009. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi hozzászólásaitokat,és remélem nem csak mi,nem csak ennyien látjuk,hogy mekkora szemétlerakó lett a mi kis hazánk.Arrol én is hallottam,hogy az eu "felkarolja"az ELMARADOTT,VAGY SZÁNDÉKOSAN KIZSÁKMÁNYOLT,ÉS POLITIKAILAG TETTLEGESEN TÖNKRETETT országokat,de nem értem hogy lehet egy termelőképes piacgazdaságot ilyen szinten tönkretenni???A magyar termelőket kisemmizik,eltapossák,a földbe döngölik,de épp az imént jutott eszembe egy szép idézet,miszerint"még kér a nép,hát most adjatok neki,vagy megtudjátok milyen az,mikor elvesz"Bár sajnos attol tartok,hogy ettől a nemzettől már annyit vettek el,hogy teljesen belefásult,pedig csak eztán kell igazán észen lenni.
2009. nov. 29. 06:28
 5/5 anonim ***** válasza:

a magyar mg. elmaradott, nem képes saját árnyékából kilépni...


nézd meg Dániát, Írországot, Angliát...

a magyar egy önsajnáltató, sírva vigadó fajta, nem képes tenni és kitartani.

Ez az igazság.


Egyébként a keresztapán falugazdász, nagy földjei vannak és elég jól megél. Gyógyszeriparnak termel ill. kukoricát termeszt.

A bevételből pedig kifizeti az embereit és fejleszt, befektet, vadonatúj gépeket vesz, nem pedig elherdálja.

Na? Csak ugye az elején meghúzta a nadrágszíjat. Nem mulatott.

2010. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!