Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vidékiek miért kezelik...

Granulátum kérdése:

A vidékiek miért kezelik tárgyként az állatokat?

Figyelt kérdés

Úgy viselkednek velük, mintha nem érző lények volnának.

Szerintük háromféle állat van:

- hasznos (amiből étel lesz)

- káros (ami neki vagyoni kárt okoz)

- felesleges (pl sün)


De a legszörnyűbb, hogy ilyen emberek elmennek állatorvosnak.


Nekem kamaszkoromban volt afférom a vidéki rokonaimmal a különböző felfogásunk miatt, amikor is egy darab pörköltet adtam a macskának.



2013. máj. 22. 10:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy én lakom egy különleges faluban(bár ezt nem hiszem,mert több faluban laktam és ugyanezt tapasztaltam)de felháborító,ahogy sokan az állatokkal bánnak.Kevés ilyen van,mint mi,akik normálisan bánunk a kutyáinkkal.

Sok kutya rövid láncra verve egy tákolmányhoz egész életében.Sok haszonállattal sem törődnek,a szomszéd pl.nyugodtan kiköti a kecskét a tűző napra órákra,én locsoltam életre,majdnem meghalt.A kutyák többsége koszos és elhanyagolt.Sokan még a veszettség elleni oltást se adatják be.Kóbor kutyákat sorra mérgezik.Megszületett felesleges szaporulatot vízbe ölik vagy élve elássák.Lakatlan házaknál hagynak magukra kutyákat,konkrétan 4 ilyennek keresek most gazdit.Szintén lakatlan ház vízaknájába esett kutya üvöltését hallgatták napokig,mire valaki szólt.Az utca lakóinak általános véleménye szerint ott rohadjon meg az a dög,ahol van.Kutya-macska nem baj ha megdöglik,van másik,állatorvosra igen kevesen költenek.

És ez nem a Balkán,hanem Európa közepe,Budapesttől 85 kilométerre.

2013. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

miért kezelik tárgyként?


gondolod, hogy erre, itt le meri bárki is írni az igazat..?

egyébként két válasz lenne. az egyik két sor, a másik negyven oldalas tanulmány.


mindegyik fájó...

2013. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%
És szerinted a vágóhidakon mégis hogyan bánnak az állatokkal? Vagy a kamionokon nyomorgó disznók, csirkék, tehenek, stb...? Vidéken úgymond hagyománya van a haszonállat tartásnak. Ahol pl én lakom, ott megbecsülik az állatokat, vigyáznak rájuk, etetik pket, állatorvos látogatja még a csirkéket! is. Az meg, hogy ki hogyan bánik a kutyájával, macskájával....Mert városi ember nincs, aki kinyírja, megkínozza, kukába vagy folyóba dobja az állatát, igaz? Ne legyél már ilyen ostoba, kérdező. Hihetetlen, hogy mennyi buta általánosítást nyelnek be az emberek....Nevetséges.
2013. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én Pestről költöztem ebbe a bizonyos faluba,előtte 40 évig ott éltem.És ott a 40 év alatt nem láttam annyi állatkínzást,mint itt mondjuk az utóbbi egy hónapban.És Pesten nem az emberek 80%-a köcsög a kutyájával-macskájával,mint itt.

Szerinted ez véletlen?

Most harcolok épp 3 db kiskutya életéért.Felelőtlen szaporulatból születtek.Most már nagyobbak,és kárt csinálnak,rövidesen el lesznek pusztítva.Valószínűleg agyonveri őket valaki egy üveg sörért.És ez csak egy azok közül,akiket itt napi szinten kínoznak vagy megölnek.Múltkor mentettem egy csontvázzá fogyott rotit.Mint kiderült,volt "gazdája",akinél a kutya megette a csirkéket.Erre kivitték a pusztaságba és egy fához kötötték,hogy majd megdöglik.Annyi eszük szerencsére nem volt a primitív parasztoknak,hogy ne bálamadzaggal kössék ki.A kutya elrágta és bejött a faluba.Már biztonságban van egy állatvédő szervezet jóvoltából.

2013. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!