Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzátok fel egy...

Hogy dolgozzátok fel egy kisállat elvesztését?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
amikor kicsi voltam voltak halaim de amikor megdöglöttek eltemettem őket gyufásdobozba, most van egy törpehörcsögöm (ez az első) nem tudom mit fogok csinálni ha elpusztul, de méltó búcsúztatásban fogom részesíteni (ahogy egy kisállatot lehet) talán eltemetem vagy elégetem, de nem dobom a konténerbe vagy hasonló..
2009. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Idővel. Egyébként sehogy.
2009. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 2 kiskutyám de nem egyszerre.Szóval az egyik már majdnem 3 hónapos volt mikor elpusztult a másik csak egy.Teljesen összetörtem napokig csak sírtam de utána pár hónappal már jobban éreztem magam.
2009. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindíg attól függ, hogy mióta vagy a gazdája, mennyire láttad szenvedni, mig meghalt. Az ember, ha befogad egy állatot, elkötelezi magát a gondoskodás mellett. Tanítgatja, szeretgeti állatkáját, minden tekintetben gondoskodik róla. Akkor a legfájóbb az elvesztésük, amikor éveken keresztül óvtad, vigyáztál rá, mégis megbetegedett, és nem tudsz rajta segíteni, látod a szenvedését, és neked kell eldöntened, hogy orvosi segítséggel, de elengeded. Nehéz, fájó döntés. Nehezen lehet kiheverni az elvesztésüket, de aki szereti az állatokat, a legritkább esetben marad egyedül, próbálja pótolni az elveszett kedvencét, de az elvesztett állatka sokáig él a szívünkben.
2009. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mint egy családtag elvesztését. Nem hiszek a ceremóniákban, viszont tudom, hogy az állatom mindig velem lesz gondolatban. Most év elején halt meg 12 éves macskám, már nagyon beteg és gyenge volt szegény, így nem ért váratlanul. Mégis hiányzik még mindig, bár tudom, hogy ennek egyszer be kellett következnie. Idővel talán majd lesz másik állatom, addig meg ismerősök, barátok kutyáit-macskáit pesztrálom.
2009. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Srapnel ***** válasza:
10%
Pontozzatok le, de egy állat könnyebben pótolható, mint egy ember. Majd elmúlik. Szívhez nőnek ezek is, de hogy ebből akkora lelki szenvedés legyen, hogy fel kelljen dolgozni, az azért túlzás.
2009. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrég pusztult el a kedvenc macsekom.Énazzal vígasztaltam magam,ho legalább nem szenvedett sokat,mivel szegénynek a gerince teljesen felgyűrődött,és darabokra tört,meg véres vót a széklete is,és az állatorvos aztmondta,ho nem tud vele mit csináni,el kell altatni.Én végig ott vótam mellette,és simogadtam a kis fejét,ho érezze,homennyire szerettem.

Még most is elszongyolodom,ha eszembe jut.

2009. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én a hétvégén vesztettem el a kisállatomat, egy táncoló egérkét, három évig volt a legcsodálatosabb kisegerem. Nagyon nagyon szerettem, és nehéz, hogy már nem foghatom, nem simogathatom, nem néz rám a két kis gomb szemével. Mi is eltemettük, én sem bírtam volna kidobni. Úgy hiányzik, de gondolom, ez később jobb lesz.

Köszönöm szépen még egyszer, hogy írtatok!

2009. okt. 5. 19:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem pótolható könnyebben. nekem 2 évig volt egy macsekom és több hónapig sirattam, másfél éve eltűnt és még azóta is sírok néha. nagyo rossz.
2009. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden állatkánkat eltemettük, a kert végében, a nagy diófánk alatt. Nincs jelölve, de mindegyiknek tudjuk a pontos helyét.

Egyébként magán az összeroppanáson mi elég hamar túljutunk, mert tudjuk, hogy neki így jobb, már nem kell többet szenvednie. Az utolsó pillanatig ott vagyunk vele, amíg kapja az injekciót, simogatom a buksiját, suttogok (persze már sírva) a fülébe. Innen kezdve a gyász csak önsajnálat, ami persze nálunk is ott van (kiben nincs?), de ha ennek tudatában vagyunk, könnyebb elviselni a veszteséget. Sokat szoktunk beszélni az elvesztett kedvenceinkről, fel-fel emlegetjük a jópofa szokásaikat, így mindig velünk vannak.

2009. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!