Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hagyta kihűlni a kicsiny...

Miért hagyta kihűlni a kicsinyeit másodszorra is?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszink, nagy helye van, volt fialó ládikája is, alatta puha, kényelmes meleg alom. Első fialása úgy zajlott, hogy szana szét fialt, 6 kis kölyök nyuszika volt, rájuk sem nézett, ott hagyta őket. Próbáltuk őket melegíteni, de nem maradtak életben. Másodjára már egy helyre fialt, de őket sem szoptatta meg, 5 gyönyörű nagy nyuszik voltak, nem is ment közéjük. Kérdeztem állatorvost, azt mondta kisebb hely kell neki. Ez most komoly?? Tényleg pont azért nm foglalkozik velük, mert nagy a helye? Most újra fialni fog, mit tegyünk?

2013. máj. 26. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az állatorvosnak hozzáértő szakember(nek) kell lennie ezért szerintem hallgass rá.
2013. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom ezt elképzelni. Attól, hogy kisebb lesz a helye, az anyai ösztöne is elő fog jönni?
2013. máj. 26. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ettől jön elő az ösztön, de ha nincs "kóborlási területe", akkor a kicsik mellett marad.
2013. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
remélem. Akkor lekerítek neki egy kisebb részt. Mégis, mekkora legyen?
2013. máj. 26. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Az rendben, hogy tettetek be fialó ládát. De ő elkezdett fészket építeni? Tépte a szőrét? Ha igen, akkor a kicsiknek nem szabad kihűlnie. A szoptatásról pedig remélem tudod, hogy a nyúl naponta csak egyszer szoptat. De ha másodszorra is elpusztultak a kölykei, akkor szerintem simán csak ösztön gyenge, nem érdemes vele tovább próbálkozni.
2013. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a nyuszi?
2013. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem tudom pontosan milyen idős lehet, a gyerekeim kapták decemberben, akkor már hasas volt. Készítette a fészket, tépte a szőrét is, rá fél órára már le is fialt. Másodjára is a fészket rendesen megcsinálta magának, de a kölykeit magukra hagyta. Azt nem tudtam, hogy csak egyszer szopnak egy nap. Külön feküdt le tőlük, rájuk sem nézett. Igazából ahogy észrevettük őket, a második fialásnál már egy sem élt, szóval nem sokkal születésük után hullottak el.
2013. máj. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!