Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A darázs valóban csak akkor...

A darázs valóban csak akkor csíp meg ha veszélyben érzi magát?

Figyelt kérdés
Azaz ha körülöttem repked és nem hadonászok jobbra balra, nem hesegetem, akkor általában békén hagy?
2009. okt. 6. 14:02
 1/10 anonim válasza:
100%
én mindig elkergetem őket, még nem bántottak. viszont anyukám nem foglalkozik velük, csak max. arrébb megy ha körülötte keringenek, de neki már 3x berepültek a ruhája alá és ebből kétszer meg is csípték! ki érti ezt?
2009. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nehéz megállni. Főleg, ha mondjuk valamit meg akar nézni rajtad és nem elmegy, hanem még rád is száll. De akkor sem szabad pánikba esni.

Van a szám jobb sarkában egy piercing. Valamelyik nyáron a strandon voltunk és megkörnyékezett egy darázs. Vártam, erre leszállt a szám sarkára és elkezdett matatni a piercingnél. Ott kapirgált a lábaival vagy mi. Fura érzés volt, kicsit csiklandós. Ott ültem összeszorított szájjal, meresztettem a szemem, közben meg a többiek ott sikítoztak, hogy úristen, jól vagy, úristen stb. Ja, nem is az volt a legrosszabb, hogy féltem tőle, hanem olyan csikis érzés volt, ami miatt odanyúlsz és megpiszkálod és most nem volt szabad. Aztán egy idő után, (kb örökkévalóságnak tűnt) elrepült. Nem bántott, pedig ott matatott a szám mellett, de nem "támadtam rá" csak mozdulatlanul vártam, hogy elmenjen.

2009. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy darázs berepült a szoknyám alá, nem vettem észre, nem bántottam, nem csináltam semmit, mégis megcsípett, egy darabig nem tudtam fájdalommentesen ülni.
2009. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De talán a szagodat veszélyesnek ítéli meg! Ki lát bele egy darázs indulataiba??

Ha megcsíp, lúgot rá! Pl. félbevágott vöröshagymát! De ha méh csíp, akkor savat, pl. ecetet!

2009. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tesóm rendszeresen együtt fagyizott a darazsakkal. Rászállt a tölcsérre, ő meg eszegettte békén tovább, egy tölcsérből a darázzsal.

Otthon ne próbáld meg, a másik megitta a darazsat, s ügyelet lett a toropkcsípés vége.

Tegyél ki neki valami csalétket, tőled távolabb, pl ecetes mézet, akkor odaszáll inkább, nem rád.

2009. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a darázs ragadozó,szóval sokszor csak azért csíp,mert olyanja van...ilyen szempontból kiszámíthatlanok,nemúgy mint a méhek

de én már attót is sikítógörcsöt kapok,ha mellettem repked egy :S

2009. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A darazsak sokszor azért is csípnek, mert valami édes, jó szag van valamilyen testrészünkön, és arra rászálnak. Én pl. ettem egy sütit, és nem mostam kezet, a darázs meg oda szált, én próbáltam elhessegetni de megcsípett. A darazsak sokkal agresszívebbek a méheknél.
2009. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem azért csípett, mert sütis volt a kezed, hanem azért, mert megpróbáltad elhessegetni és megijesztetted.
2009. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én általában ezeket a repülő bizgentyűket a levegőben lepofozom, aztán rovar legyen a talpán aki annyi idő alatt megcsíp...
2010. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké azért csípett meg mert elhessegettem, de azért volt oka rámszállni
2010. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!