Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám álvemhes! Mit kell...

A kutyám álvemhes! Mit kell tenni? Volt már valakivel ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt értünk haza a nyaralásból (2 hét), és észrevettem, hogy a hátsó két cicije meg van ereszkedve és sebes. (tacsi) Csodálkoztam is, mert eddig mindenki mondta, hogy milyen szép kutyus, hogy nem lógnak a cicijei, mert a tacsikra jellemző. Hát igen... Megijedtem először, aztán tegnap utánanéztem a neten, mi lehet ez. Álvemhesség. A játékait bevitte a kosarába, és ilyen gunyeszt/vackot épített. Csöpög a teje, és ezt lenyalogatja. Rengeteget iszik. Bágyadt. Szerencsére nem lázas.

Ma reggel megszüntettem a gunyeszt, a játékokat elvettem, a két tálból a 3-3decit kb. fél-fél decire csökkentettem, (vagy még annál is kevesebb), kevesebb kaját kapott. Apportíroztam vele délelőtt, mert olvastam, hogy sokat kell mozgatni és foglalkozni vele. Most indulunk sétálni. Mit tegyek még?


Adatok: 2 éves ivaros törpe tacskó, mindig játékos, eleven kutyuli volt.

Most nem az. Megváltozott. Újra a régi lesz egy idő után? Ki kell esetleg ivartalanítani vagy elég lesz gyógyszer amit a doki majd felír? A megduzzadt cicijei visszahúzódnak majd? Vagy már ilyen "lógós" marad?


Segítsetek légyszi! Nagyon aggódom érte! :(


2013. júl. 25. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
minden plüsst és egyéb játékot el kell venni tőle, kb 0 simogatás és babusgatás, emellett viszont érdemes lenne ivartalanítani, mert előfordulhat, hogy a következő tüzelése után is álvemhes lesz. Nekünk az orvos adott valami fecskendős orvosságot, amit be kellett adni szájon keresztül (gondolom tejapasztó volt) és emellett jegelni kellett a cickóit is.
2013. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezeket a lépéseket már megtettem, de azt elfelejtettem írni, hogy holnap 11-re megyünk dokihoz.
2013. júl. 25. 19:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem vemhes?

Az ivartalanítás nagyon jó ötlet, az én kutyám is akkor lett megműtve, amikor a második tüzelése után ugyanígy álvemhes lett. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem fogok ivarosan kutyát tartani.

Na szóval, a doki felesleges, csak hormonkészítményt tud felírni, ami többet árt, mint használ. A tünetek maguktól is meg fognak szűnni 2-3 hét alatt.

Kapjon kevesebbet enni, a játékait vedd el tőle. Ha már nincs ilyen meleg (este 8-9 körül) menj el vele egy nagy sétára, és lehetőleg reggel is. A sok mozgás is segít.

Javasolni szokták, hogy ne legyen előtte ivóvíz sem, de ilyen hőségben nehogy el vedd tőle. Ne simogasd sokat, főleg ne a hasát. A megduzzadt emlőket mondjuk lehet borogatni, egy hidegvizes rongyot tegyél rá, de nem kell dörzsölni, mert az is csak felerősíti a tejtermelést.


Ha elmúltak a tünetek, mindenképp kérj időpontot ivartalanításra. Sajnos amelyik kutya 1x álvemhes volt, az a következő tüzeléseknél is az lesz. És ez később sok probléma forrása lehet, az emlődaganat kialakulását pl. nagyon megnöveli.

Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Ez egy természetes folyamat, nem betegség.

2013. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Csak az ivartalanítás segít.Az álvemhességre hajlamos szukák,ha ivarosak maradnak,hajlamosak lesznek az ivarszervi daganatokra.

És sokan azt javasolják,egyszer szüljön.Ne hidd el,nem igaz,nem segít!

2013. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Imola Ágnes ***** válasza:
51%
Állatorvos, mert megindult a tej, és az begyulladthat, tehát gyógyszert kell most kapnia. Utánna pedig ivartalanítás, mert ez bármikor előjöhet, + ahogy az előzők írták daganatveszély, stb... ne hanyagold el, vidd orvoshoz...vizet pedig adj neki, könyörgöm, lehet hogy kezd lázasodni....
2013. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem kell neki gyógyszer!
2013. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Van neki víz, és nem hanyagolom el! Most visszük a dokihoz!
2013. júl. 26. 11:59
 8/16 A kérdező kommentje:
Én inkább az orvosra hallgatnék, és köszi a válaszokat!
2013. júl. 26. 12:00
 9/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Majd írj, hogy mit mondott a doki:)
2013. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzátenném, hogy az orvosok pénzből élnek... Kevés olyan van, aki nem akar lehúzni.
2013. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!