Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vadászgörény? Harcsával lehet...

Vadászgörény? Harcsával lehet etetni? Csirkeszárnyat nyersen lehet neki adni, ill. csirkenyak? Esetleg csirkecomb? Ez mind nyersen?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyersen alapvetően, de sütve, főzve is kaphatja, hadd szokja. Melegben te sem akarsz a legyekkel harcolni a nyers hús fölött. (Irritálóak tudnak lenni.) Csak hallal nem lehet etetni, de harcsát kaphat kiegészítésnek (heti pár alkalommal), az alap inkább a csirkenyak legyen, kezdetben darálva (nem összetörve, darálva), később egészben, mellé comb, szárny is jöhet, néha belsőség, jöhet színhús, ha képes vagy adni neki a melle filéből, farhát, láb, fej is nyugodtan. A csirke minden alkatrésze jöhet (a természetben is megeszik). Más szárnyast is javasolnék, csak csirkenyakon tartani nem egészséges.

Van, aki a tápokra esküszik, én úgy vélem, ez mindenkinek sajt döntés, a nyers hús olcsóbb. Minél több ízt, ételt kipróbál, annál kevésbé lesz később válogatós. Tápot is kapjon, ha egyszer szállítani kell hosszabb útra nem fogsz neki csirkenyakat vinni fagyasztóládában, hanem adsz egy marék görénytápot.

2013. aug. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Áá, köszönöm a választ!:) Akkor már el is képzeltem a heti kaja-beosztást:) És az úgy jó, hogy reggel adok neki kevesebb valami húst, amit egyből megeszik, aztán napközben tápot, és este megint hús? Mert még kicsinek fogom ugye elhozni, és azt tudom, hogy nekik még sűrűbben kell kaja. És akkor heti 1-2-szer harcsa, meg azt hallottam, hogy heti 1 tojás is lehet. És akkor ha így, amit leírtam lehet, akkor így fogom etetni:D Meg persze ha van valami más, és meg is eheti.. És akkor ebből fogok összeállítani neki valami rendszerességet:D

Ja, és mennyi idős korig kell nekik napi 4-5-ször is enni adni? Tehát amikor már napi 2-3 is elég?

2013. aug. 20. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez elég jónak tűnik. A tojásnál csak azt nézd meg, milyen helyről való, ha házi, akkor lehet szalmonella-veszélyes, úgy meg nyersen nem az igazi. (Bár lehet, hogy én lihegem túl a szalmonellát, de nekem volt nyers tojássárgájától, a görény ne kapjon.)

Hogy mikor érdemes váltani, a picitől függ. Mi kezdetektől fogva napi háromszor etettük, mindig egy kicsit többet kapott, mint amit megevett (ha nincs nagy meleg, a húsnál is működött), így kb. 2 óra múlva mindig rájárt még egyszer enni. (Ez így napi hatszori étkezést jelentett.) Most már 4 hónapos, és napi kétszer eszik, hiába adunk reggel-délben-este, az egyik étkezést nem eszi meg helyben, megmarad a következőig. (Változó, de általában délben nem evett.) Így lassan áttérünk erre a rendszerre.

2013. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A tojás az a saját, mert ugye tanyán lakunk, így szokás a tyúk tartás, meg azért jobb is, hogy tudod, hogy mit evett, hogy gondozták, mint hogy megvesszük a boltban, és nem tudod, hogy milyen körülmények között volt. De ez más téma, meg személyfüggő:D Szóval a tojás az mindig friss, amint kitojják, maximum 2-3 órán belül be van hozva, hűvös helyen tárolva, lent a pince szerűségbe. Azzal sosem volt bajunk. Tehát az adott:) De aztán majd látom hogy megeszi-e nyersen a pici, vagy jobb ha főzök rá, vagy valami:))
2013. aug. 21. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!