Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tininek komolyabb állat? Görény?

Tininek komolyabb állat? Görény?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de szeretném részletesen leírni a problémámat, hogy utána értelmes válaszokat kapjak...

16 éves leszek és eddig csak hörcsögöm és tengerimalacom volt, de már nagyon szeretnék egy olyan állatot akivel tényleg lehet játszani (kezemre vadászik, fogócska stb.). Felelősségteljes vagyok, lelkiismeretesen gondozom, ápolom (betegség esetén IS!) a kedvencemet. Napi 6 órám van itthon (jövőre lehet ez 5 órára csökken). Ez így is "sok" (másokhoz viszonyítva, és emellett még edzésre is járok és tanulok mégis marad egy csomó időm) illetve egy komolyabb állatnak éppen elég lenne? Macskát nem szeretnék (magával a fajjal nincsen bajom, de magamnak nem szeretnék jelenleg) kutyán gondolkoztam, de nem kertes házban lakunk, zsebkutyát meg nem akarok. Egy nagyobb kutyának több mozgás kell, de én inkább itthon ülősebb vagyok. Itthon eljátszok vele, de nem szeretek annyira sétálni és nem is tudok eleget a nevelésükről. Tehát kutya kilőve... De már évek óta szeretnék vadászgörényt, de most annyira félek, hogy nem lenne időm rá!! :( Tudom mindenkinek arra van ideje aminek akarja, de nagyon félek, hogy nem tudnám kielégíteni az igényeit, pedig sok időm van itthon. 5-6 óra szabadon lét elég neki? Emiatt már félek, hogy nem is szeretnék görényt, pedig tudom, hogy igen, különben nem aggasztana a dolog...

Mit tanácsoltok? (Ha valami nem tiszta, kérlek, inkább kérdezz, és ne ítélkezz)


Ui.: Nem barátpótlónak szeretném (emberi barátaimmal is sokat vagyok :), társállatnak.


2013. szept. 23. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A görénnyel bőven elég 5-6 órát foglalkozni naponta, a többi időt úgyis átalussza majd. Viszont szerintem csak akkor vegyél ha tényleg igazán szeretnél ilyen állatot tartani. Sokat kell vele foglalkozni, tanítgatni, minden nap... nincs olyan hogy ma nem érsz rá, vagy nincs kedved hozzá és hagyod inkább a ketrecében. A görénytartás kezdő költségei (ketrec, tartozékok, görény, oltások stb) sem olcsóak, és miután már megvan a görény utána is kell egy bizonyos tartalékot fenntartani, mert ha beteg lesz nagyon drága az állatorvos.

Ennek ellenére nagyon mókás állatok. Ha mellette döntesz akkor biztos, hogy sok örömet fog szerezni neked... rengeteget lehet rajtuk röhögni. :)

2013. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!