Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék valami kisállatot...

Szeretnék valami kisállatot tartani. Javaslat?

Figyelt kérdés
Valami, olyat keresek, ami kicsi, aranyos és érdekes.Valamint nincs sok gond vele.
2013. okt. 4. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Minden állattal gond van: gondozni kell, minden nap etetni-itatni, rendszeresen TAKARÍTANI, ha beteg, orvoshoz vinni, fizetni az orvost, a gyógyszert stb. Nem lehet hosszabb időre egyedül hagyni, pl. ha nyaralni mész. Vagy viszed, vagy te se mész, vagy rábízod valakire.

Persze ezek mellett sok örömöt is adnak.

Szerintem be kellene menned kisállatkereskedésekbe, és nézegetni, mi az, ami megtetszik. Ne dönts azonnal, nézz utána a gondozásának, faggasd ki az eladót, aludj rá egyet (vagy többet), és ha már biztos vagy abban, mit tudsz ellátni, gondozni, szeretni, akkor menj vissza.

2013. okt. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Plüss.
2013. okt. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsi, aranyos és érdekes. Ez még mindig tág fogalom. Bundás, pikkelyes, netán páncélos legyen? Emlős, hüllő, kétéltű, rovar, rákféle?


Nekem remeterákjaim vannak, jól elvannak egymással, csöndesek, tiszták (!!!), viszont rengeteg meló van a terráriummal és baromi drága a felszerelés.


Voltak egereim, hát azok kész idegbetegek voltak, ha egyszer elsprintel, nehéz elkapni :D Aranyosak, édesek, de nem barátságosak (egyiptomi tüskés egereim meg mongol futóegerem volt). Rengeteg koszt csinálnak, ha nem boxban tartod, lelkesen kitúrják a forgácsot/almot. És bizony gyakran kell cserélni...Hiába van kijelölt pisi sarkuk, az ott szépen bűzölög.


Voltak halaim, azokkal is sok a macera....


Na várj! Megvan! Különleges, aranyos és kevés gonddal járó kedvenc kell neked, akkor ő a legjobb választás (nem vicc):


[link]


A tartásáról:

[link]

2013. okt. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jajj az axolotl az cuki! :DD

Tengerimalac: aranyos, szép, az elején kerül csak sokba, utána már nem kerül annyiba, 2-őt kell tartani belőle, egyet nem lehet. Bármi kell a tartásáról, elmondom, csak írj!


Dzsungáriai hörcsög: Ő nem kerül sokba, tartása ia olcsó, általában éjszaka matat, nekem pl mindig reggel kezd el ásni a forgácsban, és így sikeresen fel is költ.. Mint ma is. XD Bármilyen információ kell, írj! :)

Törpenyúl: Ők nagyon aranyosak, szobatisztaságra is taníthatóak, ugyanúgy, mint a tengerimalacnak, nagy ketrec kell, az elején kerül sokba. (igen, jól gobdolod, hogy mi jön, ha valami kell a tartásról, bármiről, akkor írj XD)


Nano halak: ezek olyan halak, amiket már lehet tartani 30-40 literes akváriumban. 5-6 fős csapatban tarthatók. Nekem pl a guppi tetszik, de nekem nincs guppi, hanem mollijaim, meg gurámim, persze ez nagy akváriumban, nem ilyen kicsiben! Ebben is tudok segíteni!


Patkány: hát ők eszméketlen cukik! Főleg, ha nem veszettek és nincs bennük/rajtuk semmi baci. :3 Persze van akinek csúnya, de nekem nagyon tetszenek! ;)

2013. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nos volt már törpehörcsögöm, de megöregedett és megdöglött voltak halaink rejtélyes módom eltűntek.Volt már papagájom,de suli mellett nem bírtam, mert azzal foglalkozni kellett.(kiengedni repülni stb.)Valami olyat keresek amit suli mellett is bírok(Jó tudom etetni itatni kell meg tisztán tartani ápolni)A lényeg h ne kelljen vele játszani.Mégis legyen szép és számomra új nem túl drága.Köszi az eddigi tippeket, de a tengerimalac nem érdekes.(Számomra)
2013. okt. 5. 21:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és a hal tipp jól jött, mert nemsokára újra feltöltjük az akváriumot.
2013. okt. 5. 21:14
 7/7 anonim válasza:
törpemalac
2013. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!