Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok, ajánlanátok...

13 éves vagyok, ajánlanátok nekem kisállatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

szeretnék egy kisállatot,ami nem cica-kutya.

lehetőleg amit panelban lehet tartani.És én egyedül tudom gondját viselni.

És kérlek írjátok le hogy mire kell oda figyelni és hogyan kell gondozni az ajánlott állatot:)


2013. szept. 17. 18:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
hörcsög?
2013. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Poc....


Bocs vicceltem :) Aranyhörcsög? Tengerimalac? Aranyhal? ilyesmire gondoltál?

2013. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam a hörire..de sajnos csak 1 évet él és északai állatka.

Halakat nagyon szeretnék de túlságosan macerás..nem tudnám mérni a ph mértéket meg ilyeneket :'(

2013. szept. 17. 19:12
 4/11 anonim ***** válasza:
patkány? dzsungáriai törpehörcsög?
2013. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szakállas agáma? Tök csendes és nappal van ébren.

legalaul van. [link]


De a halaknak sem kell mérni a ph értéket. Ha pesten laksz, akkor 20nk és 8 ph. Nálam annyi. Vagy ha megkérded a legközelebbi állatos boltban hogy ott mennyi, nálad is annyi lesz. Ahhoz olyan halakat lehet választani, mint pl az elevenszülők bármelyike. [link] vagy afrikai sügérek

[link]

csak végig kell nézni. pl torpedósügér jó, de a törpesügerek nem.


Lehet kicsi gőtéket is, csak ezek elég unalmasak mert nem nagyon csinálnak semmit, viszont csak heti egyszer esznek élő tubifexet vagy szúnyoglárvát. [link]

2013. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Karina200053 válasza:
szerintem nyúl vagy görény bár a szaguk nem rózsás de nagyon édesek vagy legyen gekkód azok nagyon cukik :D én még a teknőst is ajánlanám :) úú vagy valamilen papagájt ;)
2013. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tengerimalac, nyúl, teknős, degu, csincsilla... ezek tovább élnek mint a hörcsög és könnyű tartani őket.

Görényt viszont nem ajánlom ennyi idősen mert azzal sokat kell törődni, kb annyit mint egy kutyával vagy macskával, és a tartása se két fillér.

2013. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csincsilla?! Egy olyan állatot ajánlasz egy 13 évesnek, ami 26 °C felett hőgutát kap és megdöglik?!!!


A csincsilla aranyos, de én inkább valami hüllőfélében gondolkodnék a helyedben. Csöndesek, tiszták, kézhez szoktathatók és minimális odafigyeléssel jó életkörülményeket teremthetsz neki. A felszerelés drága, de nem kell folyamatosan újakat venni. Terráriumot csinálhatsz méretre, nézz után pl. egy gekkó területigényének. Fontos, hogy a terráriumok jól zárhatóak legyenek, de zár helyett ragtapasszal is biztosítható az ajtó. Megfelelő aljzat (homok, tőzeg), hőmérő és páramérő (ezek NAGYON FONTOSAK). Minden fajnak más az igénye, ennek utána kell nézni. Ha nagyon párás levegőre van szüksége az állatnak (pl. 70-80%-os páratartalom), akkor vízpermetezővel bizony rendszeresen párásítani kell neki. Ha meleget igényel, melegítő lámpa kell neki.


Nekem pl .szárazföldi remeterákjaim vannak. Amire oda kell figyelnem:

- állandóan magas páratartalom

- állandó meleg hőmérséklet (hideg időben nem nyitom ki a közelükben lévő ablakot, hanem máshogy szellőztetek)

- friss édes és sós víz (tengeri sós) mindig legyen benn

- lezárt ajtók (ha nem ragasztom le, simán elhúzgálják a tolóajtót)

- változatos étrend (minden nap más, gyümölcs, zöldség, hús, csont, tojás, magok)

- Atkák. Bizony szeretnek elszaporodni....Szerencsére nem a ragadozó fajták, nem a rákokat csipkedik, hanem a kajájukra jönnek, főleg a gyümölcsökre. Mindig MINDEN ételmaradékot el kell takarítanom a terráriumból.

2013. okt. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a te állatkádat nehezebb tartani mint egy csincsillát..de mindegy:DD (utolsó)


kösszönöm a válaszokat..még mindíg nem sikerült döntenem:(

2013. okt. 5. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem érted a lényeget. a az én állataim fáznak, melegítőlámpát teszek föléjük.


Hacsak nincs légkondi a lakásotokban és a Te csincsillád rohamot kap a melegben, akkor megdöglik és kész.


Hjajj, hol írtam én, hogy tartsd remeterákot?! Csak szemléltetésképp írtam, amit írtam. Akármilyen állatot is választasz, NAGYON oda kell figyelni az igényeire, tökmindegy, hogy egér, macska, mókus vagy pók.

2013. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!