Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A törpenyuszit kötelező oltani?

A törpenyuszit kötelező oltani?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa kérdés de nem vagyok egy nyusziszakértő.:) Kötelező a törpenyuszit akkor is oltani ha lakásban van tartva? :) Mennyi felelősséggel jár egy oroszlánfejű törpenyuszi?:)Nagyon büdösek? A fapellet az mi? Forgács?? :D Előre is köszönöm a válaszokat.! :)13/L

2013. okt. 27. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lakásban is kell oltani, mert ott is megcsípheti egy szúnyog, ami a halálos betegségüket terjeszti.

Elég nagy felelősség szerintem, nem olyan mint egy macska, hogy ha kis időt töltesz vele akkor is kezes lesz. Nagyon sok idő, hogy hozzád szelídüljön és ne legyen agresszív pl. nagy korában.

Szerintem nem büdös, ha rendszeresen tisztán van tartva a ketrece. Maga a nyuszi nálunk kifejezetten jó illatú. Nem is értem hogy csinálja :D


A fapellet az nem forgács, hanem ilyen préselt, nagyon apró fa rudacskák. Én baumaxban szoktam venni, mert az sokkal olcsóbb. A forgácsot is próbáltam mint alom, de nekem az annyira nem jött be, mert széthordta a lakásban a lábacskájával. :)

2013. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is lakásban van az oroszlánfejű törpenyuszink, nem is viszem ki, mert egyszer-kétszer próbáltam, de nagyon félt kint. a lakás a biztonságos zónája. Ennek ellenére mégis beoltatjuk mindig, vagyis évente kétszer, mert 6 hónapig tart a kombinált vakcina hatóanyaga. Az orvos is ezt tanácsolta, mert az oltás nem tesz benne kárt, de egy lakásba tévedt szúnyog csípése már tehet. A miénk fiúnyuszi, mi ivartalaníttattuk, mert egyrészt így tovább is élnek, másrészt a kis aggresszív, mindent büdös pisivel megjelölő nyuszink az ivartalanítás után egy bújós, szófogadóbb tündér lett. a tartása nem túl költséges, víz, széna az alapvető szükségelete, reggel és esdte kap kiskanálnyi magkeveréket, olyakor egy kis almát, másik nap egy kis répát, ami éppen van otthon. a forgácsot csak a vécéjébe tesszük, nem az egész ketrec aljára, így forgácsból se kell sok. szobatisztaságra nevelhető. a miénk elvan a saját világában, sokszor csak kinyúlik a padlón, nézgelődik és csak esténként igényli egy kicsit, hogy foglalkozzunk vele, ilyenkor futkározunk vele, megsimogatjuk és magától megy is be a ketrecébe szunyálni. Ami viszont fontos: rendszeresen kell vágni a körmét és fésülni a bundáját. és imádja rágni a kábeleket, a fából készült bútorok lábát, és hiába szól rá az ember, a génjeiben van, hogy ezt kell csinálnia. szóval szemmel kell tartani, amikor elindul a lakást körbejárni. :-)
2013. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1) Igen kötelező oltatni! A miénk is lakásnyuszi, de a myxomatózist egy szúnyogcsípéstől elkaphat (nyáron pedig mindig betéved egy-két szúnyog, kivédhetetlen), az RHD-t pedig a cipőd talpán is be tudod vinni a lakásba. Félévente kell oltatni, kombinált vakcinával, megéri az a 3-4000 Ft, mert mindkét betegség halálos!


2) Minden állat felelősséggel jár. A nyuszi nyilván többel, mint egy hal vagy egy gekkó, de kevesebbel, mint egy kutya. Sokat kell vele foglalkozni, hogy megszelídüljön (minden nap!), de utána viszont kezesbárány :)


3) Egyáltalán nem büdös. A miénknek fűillata van :) Van külön nyúlwc-je, azt naponta takarítjuk, a ketrecét állapottól függően 2-3 hetente, így egyáltalán nincs szag! Csak akkor büdös, ha nincs rendesen takarítva, de ez minden állatnál így van!


4) A fapellet és a forgács is a nyúlwcbe való (mert szobatisztaságra szoktathatók, ha csak oda teszel almot!). A fapellet ilyen kis rudacska, sokkal jobb, mint a forgács, felszívja a pisit, semlegesíti a szagokat, és nem tudja a lábán kivinni a wc-ből, mint a nedves forgácsot!

2013. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.Azt hiszem mégegyszer átgondolm,hogy tudnék-e tartani egy ilyen kisnyuszit.:))
2013. okt. 27. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!