Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kötelező lesz a chip macskákna...

Kötelező lesz a chip macskáknak is 2013-tól?

Figyelt kérdés
Az én macskám rendszeresen oltva és féregtelenítve van, de pl. veszettség ellen nincs oltva, mivel házi macska és chip sincs benne. Ezeken kell változtatnom, hogy ne legyen belőle gond? Tudnátok linkelni esetleg erre vonatkozóan valamit?
2012. okt. 24. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én macskáim kombinált oltást kapnak minden évben ebben a veszettség is benne van. Megéri oltatni, mert kevesebbet lesznek betegek. Az enyéim azóta nem betegek, mióta oltva vannak. A macskáknak a chip nem lesz kötelező, bár szerintem jobban indokolt, mint a kutyáknál, mert nem jár ki annyit csavarogni egy kutya, mint egy macska. Legalább is nálunk nem.
2012. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Enyém is kombinált oltást kap, de a veszettség elleni nincs benne. De a most esedékesnél megkapja. Akarom is chippeltetni, csak kíváncsi voltam, hogy siessek-e vele :)

még egy kérdés: ha az oltási könyvében még a régi címem van, akkor azt át kell íratnom? vagy ez lényegtelen? Hogyan azonosítják, hogy az a könyv az én macskámhoz tartozik? Mert ha chip lesz benne, akkor ok, beleírják a számát, de addig? és ha sokat változik a címem, akkor mindig kijavítják?

2012. okt. 24. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Javíttasd ki nem kerül semmibe!
2012. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok, köszi!
2012. okt. 24. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!