Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm üti, rugdossa...

Egyik ismerősöm üti, rugdossa a kutyáját és folyton nyugtatókat ad neki. Hol lehetne feljelenteni? Kinek kell ilyenkor szólni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Üsd agyon azt a barmot! Elmebeteg nyomorék dögölne meg az összes ilyen! Amúgy szerintem rendőrségen lehet, de nem tudom biztosan..
2009. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a legközelebbi menhelyet kéne értesíteni, ha jól tudom nekik is van joguk állatmentésre.
2009. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. nov. 14. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvédők és a menhelyet fenntartók pont ugyanolyan emberek pontosan ugyanolyan jogosítványokkal, mint minden más ember. Állatmentésre legfeljebb a saját lelkiismeretüktől kapnak jogot, nem mástól. Magyarországon sajnos nem egészen úgy működnek a dolgok, mint az Egyesült Államokban. Segíteni természetesen segíteni fognak, de szükség lehet némi bizonyítékra is, mondjuk képek és esetleg valaki, aki hajlandó tanúskodni is.
2009. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok intézkedni.
2009. nov. 14. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, kicsit durva, amit leírtál!

3 helyen tudsz bejelentést tenni: a hatósági állatorvosnál, a jegyzőnél és a rendőrségnél. Sajnos állatvédelmi szempontból mindenki hányaveti, így érdemes "csesztetni" őket, ha a bejelentésedre nem érkezik reakció. Ne várj túl sokat, a legjobb, hogy a kutyát elkobozzák és bekerül a helyi sintértelepre. Ami, ha jó a telep (jók a körülmények vagy egy állatvédő szervezettel kapcsolatban áll), esélyt jelent a kutyának, ha vidéki vagy egyéb okból rossz, akkor meg ki tudja, mi lesz a kutyával.

Menhelytől maximum az eljárás mikéntjében tudsz segítséget kérni, joguk, hatáskörük egyáltalán semmivel nincsen több, mint neked. De sok menhely vezetője még a saját menhelyét sem tudja rendben tartani, nem hogy ilyen ügyekkel foglalkozni (tisztelet a kivételnek).

[link]

2009. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2009. nov. 14. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

énis az elsö válaszadónak adok igazat teis üsd verd szét mint ő a kutyát majd intézd el hogy elkerüljön onnan a kutyus!

az ilyet én sosem értettem hogy képes valaki bántani egy élölényt...

2009. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!