Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A Nyuszikat meglehet fürdetni?...

A Nyuszikat meglehet fürdetni? Lesz tőle baja?

Figyelt kérdés
Sokszor azthiszem, hogy bolhás a nyuszim, és én nem tehetek ellene semmit. Amúgy szoba törpenyúl, fehér egy monokli van a szeme körül ezért nem piros a szeme.
2013. nov. 3. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet fürdetni. Kell is. Kisállatkereskedésben találsz nyuszinak való sampont. A bolhák ellen viszont a fürdetés nem sokat segít.
2013. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. nov. 3. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:

meg lehet de az túlzás hogy kell, a sokat fürdeted tüdőgyulladást kap és korpásodni fog a bőre, többet ártasz vele, ha azt hiszed hogy bolhás akkor miért nem viszed el dokihoz hogy megnézze, egyébként elég sokat vakaródznak a nyuszik, de ha bolhás lenne akkor nem pihenne sosem, és ha kinyújtózva képes aludni fél órát( az enyém ennyit szokott egy huzamba utána éhes lesz :) ) akkor tutira nem bolhás


és eszedbe ne jusson akármivel megfürdetni, egész nap nyalogatják magukat még a végén megmérgezed ha véletlen nem tudod valahol rendesen lemosni róla, és sokkot is kaphat, sokkal több hátulütője van a fürdetésnek mint előnye

2013. nov. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"meg lehet de az túlzás hogy kell, a sokat fürdeted tüdőgyulladást kap"

És abból, hogy meg kell fürdetni, neked hogy jött le az, hogy sokat kell fürdetni??? :DD Észlény... Tüdőgyulladást sem kap csak simán a fürdéstől, arról nem is beszélve, hogy rengeteg más dolog miatt kaphat még tüdőgyulladást.

2013. nov. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 14. 16:58
 7/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó


az előző hozzászólásban írta valaki hogy kell is, arra reagáltam az első mondatommal, hiszen azt minden nyuszis tudja hogy őket nem KELL fürdetni mint egy kutyát, mert elég jól tisztán tartja magát a napi 34 óra mosakodással :)

igen nem jól írtam le, nem feltétlen kell tüdőgyulladást kapnia, de lehet szóval * tüdőgyulladást is kaphat*, hiszen a nyuszinak sokkal magasabb a testhőmérséklete, 39-41 a jó, szóval te is fázol mikor kijössz a fürdőből, de ha nem akkor csak örülök, én panelba lakok le van szigetelve, van fűtés, nincs nyitva ablak mégis fázom mikor kijövök, most képzeld el hogy egy nálad mennyivel kisebb lény ugyan ezt éli át.. na mindegy én tudom mit beszélek, aki nem hisz nekem akkor így jártam, nem nekem kell orvoshoz rohanni mert taknya nyála folyik szerencsétlennek :/

2013. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én elhiszem amit mondasz, mert nem szeretnék ezen kísérletezni:)

2013. dec. 14. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
egyébként megoldódott a probléma? énis észrevettem hogy elég sokat vakarja magát, és kiderült végül hogy a hátán gombásodás van, bár nem tudom honnan hisz egyikünknek sincs apával gombás fertőzése, batadinnal és gombásodás elleni krémmel kezelem és várunk hogy mi lesz.. ha célirányosan egy területet vakar sokszor akkor érdemes megnézni mi van a sűrű szőrzet alatt, egyébként atkák is okozhatnak szőrhullást és viszketést, de az is lehet hogy csak simáz vakarássza magát és semmi jelentése nincs, ennyi idő utána ha bolhás lenne szegény akkor már más is előjött volna, egyéb fertőzöttség vérszegénység, fogyás kedvetlenség, levertség
2013. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem lessz tőle baja,de az enyém nagyon fél tőle és szét karmolt,mikor kipróbáltam, remélem neked jobban sikerül!! :)
2014. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!