Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Baj ha megfogtam a újszülött...

Baj ha megfogtam a újszülött kis belga nyuszikat?

Figyelt kérdés
Nos 2010.febr.28-án megszületett 8 db kis nyúl és ma április.3 án az egyik kiugrott a fészekből és muszáj volt kézzel megfogni és vissza tenni.ez az egyik.a másik az hogy láttam egy videot : http://www.youtube.com/watch?v=aSz958S1PGk&feature=channel és http://www.youtube.com/watch?v=rEB3GdTU3fo&feature=channel és gondolom nem baj ha egy kicsit megsímogatja a anyu..Vagy baj?
2010. ápr. 3. 15:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mivel a videonn láthatjátok hogy hogy fogdossák .
2010. ápr. 3. 15:49
 2/11 A kérdező kommentje:
és hogy mindenhol azt mondják hogy ha megfogod akkor a anya megérzi a szagot és nem ad neki szopni.igaz ez?
2010. ápr. 3. 15:50
 3/11 anonim ***** válasza:
eez a kacsára igaz és nem a nyuszira úgyhogy ne aggódj!! amúgy biztos cukik lehetnek megnézném őket és visszatérve semmi bajuk nem lessz:) Kellemes Ünnepeket!
2010. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen..Viszont kellemes ünnepeket .5 fekete és 3 fehér lett .
2010. ápr. 3. 16:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Majd ha sikeresen felnevelem őket akkor teszek fel róluk egy képet :)
2010. ápr. 3. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem úgy tanította apám, a falusi ember :D , hogy ha a kisnyuszinak kinyílt a szeme, akkor már nem bántja az anyja...és az időpont alapján, már nekik rég kinyílt..egy hónaposan én már rég fogdosom őket (persze csak óvatosan)


egyébként szerintem attól is függ, hogy hogy viszonyul az anya a gazdájához...ha jól vettem ki, neked hobbi nyulaid vannak, nekem nem, és volt egyszer egy anyanyulam, aki utált engem...állandóan morgott rám, meg karmolt...stb. na egyszer történt egy baleset, nagyon fiatalok voltak még a kicsik, és az egyik valahogy átmászott, a ketrec másik oldalára...ez kb.60-70 centit jelent...visszatettem a kisnyulat a fészekbe...de másnapra megölte az anyja az összeset....



de ez csak egyszer fordult elő, azóta nem volt ilyen anyanyulam, és máskor is fordult már elő ilyen eset, hogy a kisnyúl elkószált, de semmi bajuk nem lett mikor visszaraktam őket.

2010. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de egyébként a nyúlra igaz az, ha megérzi a szagot, akkor nem gondozza a kicsiket, rosszabb esetben megöli őket.
2010. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nagyüzemi nyúltelepen az egyszerre született kisnyulakat sokszor összegyűjtik, és "egalizálják az almokat", vagyis szétsztják újra az anyák között, hogy egyenlő számú kölyköt neveljenek. Semmi baja nem lesz a kisnyúlnak attól, hogy megfogják. (A kacsának meg végképp teljesen mindegy, mert nem érzi a szagokat)
2010. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
a nyulakat nem szabad megfogni mert az anyjuk megöli őket ha idegen szagot érezz rajtuk!!! még 1x soha!! mert lehet h most nem mert aztán bebújt a nyúlszőrbe és visszakapta igazi szagát, de soha ne fogd meg őket!! mi így szívtuk meg 4nyuszink életét!!!! soha!!! felfogtad???!!!
2010. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
fel ...wazze ..de ha kiugrott a fészekbol hogyan tegyem vissza
2010. ápr. 9. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!