Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meglehet élni ma valahol a...

Meglehet élni ma valahol a világban állattartásból?

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy egy nyugodt kis helyen élek a családommal és állattartásból élünk és magunk termesztünk meg mindent...

Létezik ilyen még ma bárhol a világon?


2009. szept. 11. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Létezik persze.

Ezeket hívják parasztoknak (jó értelemben) vagy gazdáknak vagy farmereknek.

De ebbe nagyon sokat kell befektetni ám. És attól függ miért tartanád az állatokat. Gondolom nem csak kutyára meg macskára gondolsz,hanem különböző haszonállatokra.

Disznót a húsáért,marhát a tejért és húsáért, birkát szintén,baromfit a tojásért és húsáért.


Egyébként nekem is ez a vágyam. Elköltözni vidékre,egy jó nyugodt helyre. Ott lenne egy szép kis takaros házam egy hatalmas birtokkal és rengeteg állattal,földekkel.

De persze nagyon sok munka van velük,és én mondjuk sajnálnám elküldeni az állatokat a vágóhídra :(


De nekem az is jó lenne ha nem nagyban csinálnám,hanem csak kicsiben...vagyis csak pár darab állatot tartanék és nem a húsukért,hanem csak úgy hobbiból. És akkor meglenne a tej meg a tojás :))


De egy szó mint száz,szerintem jó dolog lehet. :)

2009. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Qrva sok meló van vele, bár nagyon jól hangzik :)
2009. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van aki a mai világban még vágyik hasonlóra.

Én igazán azért szeretném, mert imádom az állatokat, mindig voltak otthon. És inkább dolgozzam négylábú marhákkal, ha már egyszer úgy is muszáj!

Én vidéken élek, de már itt is vége SAJNOS az állattatásnak, nincsen tejcsarnok, semmi...

Szóval én ezt munkahelynek szeretném, de erre itt szinte esélyem sincs.

2009. szept. 11. 16:56
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Erdélyben még vannak olyan falvak, ahol mindent maguk termelnek, termesztenek: pl a túrót, vajat, kenyeret is maguk készítik. De ez engem annyira nem vonz. Inkább az, amit Németországban láttam, a Fekete erdőben. Ott egy családnak van vagy 40 tehene, 10 fejőgéppel. A tejet leadják és a boltban azt a márkát vásárolják, ami az ő "tejükből" készült. De éppenhogy megélnek belőle, mert rengeteg pénz elmegy a takarmányra, amit maguk termesztenek. Van egy pár traktor és különböző munkagépek, embereket kell felvenni, a gépeket karbantartani, stb.
2009. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
az előzőnek:Ilyen Magyarországon is van, több ezren foglalkoznak ezzel.Tejkitermelőknek nevezik őket.Nekem 2 ismerősöm is van.Úgyhogy lehet , hogy mégtöbben!!
2009. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát vannak még olyan falvak, települések itthon is, ahol még működik ez a tejleadásos téma?


Engem nem az motivál, hogy ALIG éljek meg, hanem csak annyira mint most, az nem vmi hatalmas színvonal!:D

2009. szept. 11. 17:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

17:12-es vagyok. Lehet, hogy van hasonló Magyarországon is, de nem olyan színvonalon, mint a Fekete- erdőben. Nem részletezem, de szerintem a Milka csoki reklámból mindenki maga elé tudja képzelni...

Abban a családban , akiket én ismerek van két gyerek, de meg nem mondanád róluk, hogy olyan gazdagok .(40 tehén, traktorok, munkagépek, fejőgépek és nem hitelre!) A gyerekek majdnem hogy rongyosan járnak, csak a vasárnapi misére öltöznek ki. De minek is öltöznének ki, ha nem mennek sehova. Nem utaznak, nem nyaralnak, a befolyó pénzt újabb tehenekre és újabb gépekre költik.

2009. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nananaa!

Ez az! Ilyesmi helyen képzelem én is...

De hát erre vajmi kicsi az esélyem. Az hatalmas pénz lenne... Csak az indulás is.

A kiöltözést utálom, legkényelmesebb, legjobban szeretett ruháim azok, amiben otthon járok!

Tehát vagy nyerek a lottón és megyek, vagy maradok és lemondok erről....

Szomorú!!!

2009. szept. 11. 17:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Itthon is meg lehet élni belőle. Vannak ismerőseim (ahonnan a húst veszem) többfelé az országban, szürkemarhát, mangalicát, rackát, csirkét, struccot tartanak és közvetlenül adják el a tejet és a húst. Sajtot is csinálnak, a takarmányt maguk termelik meg. Én az anyagi helyzetükről soha nem érdeklődtem, de ha az új autóikat, traktorokat nézem, akkor szerintem nem élnek rosszul.

Ez nekünk is jó, rendes húst tejet kapok náluk (a tejet 3 naponta házhoz hozzák) tavasszal megmondom mennyi disznót szeretnék vágatni, mikor vágjon le egy borjút, mikorra kérek bárányt, heti hány csirke kell. Mi Budapest mellett lakunk, de itt sokan szerzik be így a húst, tojást, tejet. Nekünk ugyan drágább mint a boltban, de tudom, hogy mit eszem.

2009. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó hallani, hogy van még ilyen!!!

Köszi a válaszokat!

2009. szept. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!