Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a ló tud feküdni, akkor...

Ha a ló tud feküdni, akkor miért állva alszik?

Figyelt kérdés
Mindenhol állva ábrázolják az alvó lovat. Ha tényleg állva alszik, akkor miért?
2009. nov. 15. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a válasz a kérdésedre:


[link]

2009. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszöntem!
2009. nov. 15. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
És ráadásul még azért sem feküdhet a ló huzamosabb ideig mert a saját testtömege "agyon nyomja" a belső szerveit, elpusztul. A legyengült, fekvő lovakat ezért is létszükséglet mielőbb lábra állítani.
2009. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint pl az elefántok, zsiráfok, orrszarvúk stb is állva alszanak?
2009. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi lovaink inkább fekve alszanak. A karámban szoktak állva bóbiskolni, de benn a helyükön inkább fekszenek, még a bóbiskoláshoz is. Ráadásul nem alszanak huzamosan sokat. Nekem volt szerencsém együtt aludni a lovammal, de akkor egy másik helyen voltunk, tehát új környezetben és akkor tapasztaltam, hogy csak 1-1 órákat aludt fekve, de akkor igazán mélyen. Többségben evett vagy állt és a szomszéd lóval elvoltak.
2009. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mi lovaink fekve alszanak...
2009. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lovam is szokott fekve aludni, de a lovak 24 órából max 4-et szoktak aludni...
2009. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A lovak fekve alszanak. Állva csak bóbiskolva. Nem véletlenül kötik ki állásba is úgy őket, hogy le tudjanak feküdni. És alom (szalma) se csak a pisi miatt kell alájuk, hanem hogy puhán fekhessenek.
2009. nov. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szalma... most h mondod, valóban, bár egészen eddig a percig azt hittem h azt megeszik :D
2009. nov. 19. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
nem. a szénát eszik, a szalma az alom. néha csipegetnek a szalmából is, bár én ezt nem tudom, mert az enyémek legelőn vannak, ott se istálló, se szalma. de ha megeszik az nem tesz jót nekik (szalmahas)
2009. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!