Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovagoljam be, vagy ne?

Lovagoljam be, vagy ne?

Figyelt kérdés
16 éves tapasztalt lovas vagyok. Az én lovam (versenyeken is részt vettünk) kólikában elpusztult. Jelenleg nincs lovam, de a lovardába, ahol tartottam, hoztak egy 2 éves csikót. Az edző felajánlotta, hogy ha betöröm akkor ingyen az enyém (felszerelésekkel). Ő egy gyönyörű magyar félvér kanca (sárga). Anyja és Apja valamint további ősei díjugratásban versenyeztek. Kb. 15x ültem csak rajta, ebből 8x le is dobott. Viszont ha nem is kezes bárány, futószáron nagyon ügyes. Úgy kötődik hozzám mintha az anyja lennék, de másokkal kicsit barátságtalan. Sokan mondják, hogy megéri belovagolnom, hogyha cserébe megkapom, mert versenyre is mehetnék vele, de én kicsit kételkedem abban, hogy be tudom-e törni. Nagyon örülnék neki mert szívemből szeretem és a viselkedéséből az jön le, hogy ő is szeret engem. Jó párost alkotnánk, de ha nem tudom betörni, akkor a lovardáé lesz, az edző lovagolja be osztálylónak, és nem is vehetem meg. Nem tudom mit csináljak. Szinte mindennap elmegyek hozzá és megszeretgetem, egyik nap futószárazom, másik nap pedig lovagolom.

2013. nov. 14. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Törd be ha tudod. Mindenképpen nyersz. Vagy a pacit, vagy tapasztalatot. Ha elég tapasztaltnak érzed magad, tedd meg.


és tudod:" Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! " :D

2013. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem téged tesztel az edző és esetleg a szüleid. Ezt a lovat már nem kell betörni, csak meglovagolni, de így jobban hangzik és nagyobb a dráma.
2013. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Valletta ***** válasza:
Ha felmerül a kérdés, hogy be tudod-e "törni", akkor a válasz nem.
2013. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha szereted a lovat akkor próbáld meg :)
2015. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!