Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lovagoljam jól a lovamat?

Hogyan lovagoljam jól a lovamat?

Figyelt kérdés

Amikor felülök rá lépés helyett egyböl üget(vissza lehet fogni).Amikor ügetni kellene akkor megáll ha csizmasegítséget adok akkor hátrafele tolat,pálcával bakol meg ágaskodik.Terepen 100%-ban kitünöen lehet lovagolni mind a három jármódban.Mit csinálhatok hogy lehessen lovagolni?

ö egy haflingi kanca,5éves.Lehet az is okozza hogy ahonnan hoztuk bántották?


2012. jún. 15. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor lehet terepen lesz a megoldás. Próbáld meg ott idomítani. Először kisebb dolgokkal kezd. Észre se vegye mi a célod. Nézz ki egy rétet és próbálj meg ott úgy lovagolni mintha pályán lenne. Csak a saját megszokott környezetében csinálja? Akkor próbáld meg átvinni másik helyre, másik pályára, karámba hátha ott nem csinálja. Megpróbálhatsz társaságban pályán lovagolni.Vagy először ismételd át vele a dolgokat terepen utána befejezésül párszor otthon. Vagy kezd el futószáron. Hangra lépjen ügessen vágtázzon. Tanuljon meg a nyomásnak engedni.

Próbálgasd és variáld a lehetőségeket valami csak sikerül :D Egyenlőre ennyit tudok mondani.

2012. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát az 5 éves még szinte csikó! Még szép, hogy nem olyan nyugodt. vagy engedelmes, tapasztalt, mint egy 12-15 éves ló. ( Az is lehet, hogy nem ) Attól függ, milyen csizmasegítségeket adsz! Hogyan? És az sem mindegy, hogy a pálcát hova legyinted. Ha a farához, tuti, hogy bakolni fog. A lapockájánál kell ütni , ha makacskodik, ha pedig nem akar ügetésbe elindulni, akkor a csizmád helyén! :) És nehogy húzd a szárat! Meg rövidre se fogd, mert hanyatt estek!!
2012. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként , ha csak meglátja a ló, hogy a kezedben van a pálca, azonnal jól viselkedik! Nem makacskodik!
2012. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom.. Terepen jól megy? Lehet, hogy ott felszabadultabb, "menős".
2012. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit a második írt, nagyon jó!

Mondjuk én először benn futószáraznám, közben terepeznék vele, majd mehet a terepen idomítás. Mivel tényleg fiatal, úgy kezeld, mint aki semmit se tud, te tanítod meg neki az adott feladatot. Gondolj bele, ha tőled olyat várnak el, amit még nem tanultál, nem tudsz, te se csinálod meg elsőre.

2012. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

megpróbálom holnap futószárazni,de mindig befaral az ostorra.pálcát a csizma helyén használom,mert az oktatóm azt mondta hogy a lapockájánál csak fordulásnál kell,osztályba nem tudom lovagolni mert elől csíp hátul rúg.És elkezdem terepen a munkát:)

köszönöm a válaszokat:)

2012. jún. 15. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem túl rövid a szár? Mert rövid szár és csizmasegítség egyenlő a hátraléptetéssel:D Ha nem, akkor hajtsd csak előre, amint szépen megy, dicséret. Ha ágaskodik, húzd egyik oldalra a fejét, és hajtsd előre, ahogy csak tudod.
2012. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Futószárazáshoz kérj meg valakit, hogy segítsen. A legjobb egy hozzáértő ember, mert sokan úgy gondolják, hogy ez csak futószárazás. Pedig sokmindent el lehet ott rontani. Te a ló a futószár és az ostor egy háromszöget alkosson. A lovat a hevedertájékán nézd és azzal párhuzamosan haladj, az ostor a fara mögött kísérje a lovat, a vége mutathat a föld felé. Ha látod rajta, hogy be akar fordulni akkor emeld meg az ostort. Feléje is legyinthetsz vele. Ha nem megy szerintem ne erőltesd. Írtam még sokféle megoldást. Az én lovam is hasonló jómadár. Rúg és ha valami bekattan nála egyszercsak odacsíp a másiknak. Próbáld meg nagyobb távolságtartással lovagolni, hogy ne legyen túl közel a másikhoz. Ha közbe foglalkoztatod feladatokkal (vállat be és hasonlók) akkor lehet el tudod terelni a figyelmét a hülyeségről. Amikor ráülsz és nekiáll ügetni, akkor próbálj meg addig lépetni amíg fel nem adja az ügetést és rájön, hogy nem vársz tőle semmi különöset. Amikor már nyugodtan lép jöhet a többi.
2012. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma kimentünk a rétre és elkezdtem lovagolni és ugy ment,mint a kisangyal:))

köszi mindenkinek

2012. jún. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!