Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell tudni a döglegyekről?...

Mit kell tudni a döglegyekről? (amin kukacok vannak) Mit csináljak ha bejön a lakásba? Mi van ha leszáll valahova és leesik róla egy kukac? Ha elszaporodnak ezek a kukacok? Hogy írtsam aztán ki őket?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Selymes döglégy

(Lucillia sericata)

7-10 mm nagyságú, ragyogó aranyzöld potrohú, kékeszöld torú, fekete lábú. Lárvái főleg hullában, dögben, a rothadás késői szakában kb. 2 hét alatt fejlődnek. Elsősorban hússal és ürülékkel táplálkozik, de gyümölcsöt is fogyaszt.

Melegkedvelő, jó szaglású, gyorsan repül, a lakásba főleg zivataros időben téved be."


[link]


A kukacok nem rajta vannak és nem lepotyognak. A kukacok a légylárvák. A légypetéből fejlődnek ki. Petét pedig az oszló húsba, ürülékre rak. Ha véletlenül olyan húst ennél amiben ilyen lárvák vannak, akkor sem történne semmi bajod. Élő hússal nem táplálkozik. Valószínűleg a legnagyobb óvatosság ellenére is elég sok légypetét fogyasztunk el életünk során, talán még apró lárvákat is. :SSS


A kukacok nem szaporodnak el. Légy lesz belőlük (ha van mit enniük) és elröpülnek. Csak akkor maradnak helyben ha van táplálék. A döglégy esetében oszló hús, ürülék.


Én így tudom. :)

Szakértők, javítsatok ki ha tévednék.

2008. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek rajta a kukacok!!!!! Ha talál alkalmas alanyt, pl húsétel, v elhullott állatot, arra lerakja a petéket, úgymond beköpi, és abból lesz a kukac. Lakásban ez csak nyáron esedékes, ne hagyj kaját elől, rakd be a hűtőbe, ha meg még meleg, takard le. Nehezen lehet őket lecsapni mert egyfolytába repül, ha bejön a lakásba javaslom próbáld meg lefújni légyirtóval.
2008. júl. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában állatoknál van a legtöbb.Nálunk is a kertben a csirkéknél meg a kacsáknál.Leginkább a trágyákra szálnak rá ami friss meleg és láttam már olyan szirke ürüléket amiben már a légypeték sorakoztak.

Amugy meg a döglött állatokra is rámennek.Pár éve elpusztult egy kacsánk a nagy dudváktól nem vettük észre már egy ideje ott lehetett a kert végében csak amikor végigmentem a dudvákon akkor láttam meg hogy a légy kukacok százával nyüzsögtek már rajta és a húsát ették.Undorító látvány volt mert utálom a kukacokat.

2008. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
73%
csak pusztan kivancsisagbol: mi az a dudva?
2008. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dudvának hívjuk mi is vidéken a gazt. Gaz=gyomnövény=dudva :)))))
2008. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A döglégy tud veszélyes lenni. Úgy értem hogy bejön a lakásba,és rászáll az ételre (előtte meg mondjuk egy kutyakakin üldögélt :S)akkor egy csomó bacit hordozhat. De van egy jó módszer: Tégy a befőttes üvegbe gyümölcsbort (min1 milyen)csak az a lényeg hogy erős gyümölcsszaga legyen.. Majd tegyél hozzá pár csepp mosogatószert,és fedd le átlátszó fóliával,amin csinálsz két lyukat,akkorát,hogy éppen beférjen rajta. Így belemegy a légy,de kijönni már nem tud! Sok szerencsét! =))
2008. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alllien válasza:
100%

Hatalmas forma vagy. Félelmedben parább dolgokat találsz ki mint bármi... :-)

Rosszul is volnék ilyenek valóban léteznének. De azt hiszem nem csak Én volnék aki szkafanderben nyomulna és hermetikusan zárna mindent. :-)

2019. okt. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!