Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy gond, ha az aksiban...

Nagy gond, ha az aksiban elszaporodnak a csigák?

Figyelt kérdés
Ugyan még kicsik, csak 2-3 van ami "nagy" de lassan több csiga lesz mint hal... tesznek ezek valami kárt a növényekben vagy akár másban? És mennyire hasznosak?
2009. aug. 2. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg bajt a legtöbb akváriumi csiga nem okoz (gondolom azért ez is fajfüggő, nálunk megvoltak, csak etetni kellett őket), de azzal számolj, hogy a túlszaporodás semmiképp sem jó.Ennek meggátolására szokták eladni a csigákat (sok állatboltban is átveszik őket).
2009. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Aksiban? xD
2009. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A válasz:igen.elég nagy baj.Megeszik az összes algát,idáig jó,még a kajamaradékt is,de ha túlzottan elszaporodnak:ők is ürítenek,ami neheziti a vizet.Egyéb elbomló termékeket is állitanak elő ami ugyszint terheli a vizet.De maradjunk a kaja vonalon.Elfogyott a kaja és az alga.megdöglenek,elbomlanak,ugy szintén terheli a vizet és megbetegszenek a halak.MEgdöhlik egy kettő,arra mész haza hog mi az a kupac csiga a sarokban.Jobban megnézed:Nocsak,ott van "némó"(most ccsak ugy elneveztem egy haladat:)) és már le is rágták félig a testét,csak azt veszed észre a csigákból hogy kilóg a faka a haladnak mellettük.Szoval elöbb utóbb lerágják kajahiányában a növényeidet,és a rothadó dolhoktol meg fog betegedni a halad.Igy volt nálam is.szinte lekellett kaparni a csigákat ha beakartam nézni,ugy meguntam hogy mindtöl egy gyors forralás keretében megszabadultam.Azóta ujra lettek,azokat egy általam barkácsolt csigafogóval eltávolitom,amugy amikor az én halam döglődtek akkor amint megszabadultam a csigáktól,megszűnt a gondom,és még mindig élnek a halak.Küd!,
2009. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*üdv
2009. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!