Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell átgondolnom előtte,...

Mit kell átgondolnom előtte, mik a fontos dolgok?

Figyelt kérdés

Ha nagy leszek, állatvédő szeretnék lenni, úgy hogy sok állatkát tartok otthon, akiket menhelyről vagy az utcáról fogadok be. Ez nemrég kezdődött. Már hoztam így haza cicát. Olyan rossz látni, hogy ott van a bolt előtt egy kis cicus, szegényke éhes, fázik beteg. Ilynekor mikor kapok tízóraira pénzt, hogy vegyek magamnak kaját, veszek inkább neki egy kis macskakonzervet.

Felnőtt koromban ez marad így, de többet is szeretnék tenni az utcaállatokért, és be szeretném fogadni őket, amelyiket csak meglátom kóboran az utcákon.

Mit kell átgondolnom előtte, hogy ez megvalósulhasson? Szerintetek jó, hogy ezt csinálom?


2009. nov. 20. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne ezen még átgondolnod?

Ha annyira elhivatott vagy, akkor próbáld ki magad!

Vállalj munkát kutyamenhelyen! Fizetség nélkül!

Majd ott megtudod, hogy mennyire bírod a kiképzést!

Ott nem csak etetéssel, meg simogatással leszel elfoglalva!

És ha kibírod, akkor tényleg neked való ez a munka!

Én csak pénzben adakozom, mert a szenvedést nem bírom elviselni!

Nem mindenkinek való ez!

Amikor találtam egy kivert lerobbant kiskutyát, addig nem bírtam abbahagyni a sírást, míg jó helyre nem került!

Legalább elintéztem, és most boldog!

De állatvédő aktivista biztos nem lehetnék :(

2009. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami menhelyről beszélsz:)

Persze szép dolog meg minden, de ne csak befogadd ahhoz kell pénz.azokat eteni, gondold át..hirdetést feladni hátha valakié és ienek.énis hoztam már igy haza állatkát:)

ugyh előszöris gondold át..szerintem a menhely egy jó dolog:)

sok sikert

18/L

2009. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Második: Nem lenne menhely, hanem hobbiból tartani őket. Hazahozok párat menhelyből, ilyenek. Legalább jó életük lenne, mint egy xszer xes ketrecben, nem? :S

2009. nov. 20. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem sok-sok olyan ember kellene, mint amilyen Te vagy! Hozzád hasonlóan én is úgy látom, hogy mi emberek néha kegyetlenül bánunk az állatokkal...


Szerintem ez egy nagyon szép életcél, amit kitűztél magad elé, tarts ki mellette! Mivel még fiatal vagy, nyilván nem fogsz tudni egy egész állatmenhelyet fenntartani otthon, de ahogy az elöttem író is tanácsolta, elmehetsz egy állatmenhelyre segíteni. Azzal is sokat teszel, ha egy-egy menhelyi állatot megsimogatsz, megfésülöd a bundáját - boldognak fogja érezni magát.


Szerintem jó, ha nem hagyod sorsára az állatokat az utcán, de kérd szüleid, tanáraid segítségét!

Nem tudom, hogy hol laksz, de az interneten biztos találsz egy közeli menhelyet, hívd fel őket telefonon (vagy kérd meg szüleidet, hogy hívjék fel őket), ők fognak segíteni az állat elhelyezésében.


Itt a menhelygyűjtemény:

[link]

Csak így tovább

Egy másik állatvédő

2009. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!