Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nyámnyila sok...

Miért olyan nyámnyila sok ember hogy elsírja magát ha levágnak előtte egy állatot?

Figyelt kérdés
?
2009. márc. 27. 11:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%
Mert nekünk nyámnyiláknak van szívünk és sajnáljuk, hogy az emberek lemészárolják, meggyilkolják az állatokat. Belegondolunk, hogy az a szerencsétlen azért született, hogy a tányérokban landoljon...
2009. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem nyámnyila, csak nem szokott hozzá. Aki városban nő fel, ritkán lát állatot meghalni.
2009. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
80%

Mert csak a buta ember nem képes felfogni,hogy ember és állat között nincs túl nagy különbség,ugyanúgy élik a kis életüket,éreznek,mint mi,és cak azért létrehozni életeket,hogy utána kétpofára zabálhassuk a húst hússal(baromira nem egészséges,és ilyen mennyiségű hús nem természetes tápláléka az embernek)igen igen önző dolog.

(nem vagyok vegetáriánus,de csak akkor eszem húst,ha nagyon megkívánom,és azt hiszem,hogy ez így normális)

2009. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%
Mert ezek a nyámnyila emberek nem olyan érzéketlenek, mint amilyen a kérdező lehet!
2009. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%
Én is városban nőttem fel és láttam már disznóvágást,nyúl nyúzást,"csirkevágást",hal belezést élőben. Lány vagyok és nekem minden cuki,ezért sajnálom a pl. a nyuszit,meg többi állatot,de nem szólok le senkit,aki megeszi a húsukat.Édesanyám és a párom kemény fizikai munkát végeznek és ha haza érnek nem rakhatok eléjük salátát egy darab sajttal
2009. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 dellfil ***** válasza:
94%

1. A "nyámnyila" jelzőt rossz helyen használod. A nyámnyila azt jelenti, hogy élhetetlen, ügyetlen, gátlásos a kapcsolatteremtésben.

2.A "nyámnyila" ebből következően még bátran lehetne akár szadista is, akinek a lábaszárán folyik a sperma, ha levágnak előtte egy csirkét.

3.Ezek után milyen jelzőt javasolsz a kérdésedben szereplő,-hát finoman fogalmazva igencsak érzelgős-emberekre. Feltételezem hímnemű embereket értesz az "ember" szó alatt.

Városi emberek lévén nem szokhatták meg egy megevésre szánt jószág kivégzésének látványát.

Én pl. símán vágok csirkét, de mindig végigfut a hátamon a hideg, mikor enyisszantom a nyakát.

Különben én még nem találkoztam olyan emberrel aki elsirta volna magát ilyentől. Olyannal viszont igen, aki viszolygott, és inkább nem nézte.

Amúgy meg "lenyámnyilázni" vkit, csak azért mert átérzi az állat szenvedését finoman szólva sem szép dolog.

2009. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
pl ha levágnak egy tyúkot ami természetes dolog mert arra tenyésztik akkor kiborulnak zokognak hogy elvettünk egy életet de ugyanúgy megeszik ők is úgyhogy felesleges ez az ál sajnálat .Ja és negyedik kérdező nem vagyok érzéketlen Én nem élvezem az állatok elpusztítását és szeretem az állatokat de vannak haszonállatok és díszállatok is a haszonállatok arra valók hogy az ember megegye őket legtöbb esetben.
2009. márc. 27. 13:44
 8/40 anonim ***** válasza:
86%

A csirke annyira nem hoz problémás helyzetbe, de pl. a disznóvágást már nem bírom. Hangos, és a hangjában hallom, hogy szenved, és engem maga ez a hang zavar. Egy csirkének elvágják a torkát, a vadakat lelövik, az EU-szabvány disznóvágás kíméletesebb a réginél, de pillanatnyilag párhuzamosan alkalmazzák mindkettőt. Állítólag az EU verzióval nem visít a malac, tehát nem hallom, hogy szenved.

Lehet, hogy gyerekkorra vezethető vissza, amikor hajnalban zajlott a disznó megölése, és én kislányként nem tudtam aludni, felsírtam, és ez rögzült reflexként, később meg ehhez párosult, amikor megértettem, miről van szó, mi az a hang, és a helyzet, hogy én mindig vizuális voltam, és ha nem láttam is, mert sose mentem ki, de elképzeltem, és az rossz volt. Ez nem nyámnyilaság, az a szó mást jelent. Nem is azt sajnálom, hogy megesszük, hanem azt, ahogyan elpusztul. Egy embernek is szörnyű vég a lassú kínzásos halál, legyen egy állatnak is gyors és kíméletes, még akkor is, ha eleve étkezésre szánjuk.

2009. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
igen én is próbálom a legkíméletesebben levágni a vágósorra kerülő állatokat a disznónál persze hogy kell a kábítás de azért a csirkénél nem kéne kábitani egyszerűbb ha egyszer tarkón ütöm vagy rácsapok a késsel a fejére mintha rátenném a kábítót mert akkor kb 10-20 másodpercig csapkod a szárnyával és szenved ezt pedig rossz látni
2009. márc. 27. 15:04
 10/40 anonim ***** válasza:
80%
Én falun éltem mindig,és jelenleg is,mégse ölünk meg állatokat.Ha nagyon hús kell,boltban megvesszük.Gyerekként sem néztem disznóölést,olyankor előre bedugtam a fülem,elsirattam a malackánkat,és nem ettem belőle vígan...és nem vagyok nyámnyila!
2009. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!