Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A hullámos papagáj vagy a...

A hullámos papagáj vagy a tengerimalac a szelídebb állat?

Figyelt kérdés
melyiket érdemesebb, jobb tartani vagy melyik az amelyikkel ha játszol ottmarad veled stb.. Vagy valamelyik másik otthontartható kisemlős vagy madár jobb lenne ere a célra?

2013. dec. 1. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Mikor tini voltam, tengerimalacom volt (először csak 1, aztán lett neki párja is), most pedig két hullámospapagájunk van. A tengerimalac szerintem jóval könnyebben szelidíthető. gyorsan bújós lett, de ennél nem lehet sokkal többet elérni (tehát trükköket pl elég nehéz megtanítani neki). A papagáj valószínűleg okosabb, lehet neki szavakat tanítani, meg repked, rászáll a fejedre, ilyesmi, nagyon aranyos, viszont sajnos mindezekhez elképesztően sok idő kell, igen nehéz elnyerni a bizalmát, és jóval félénkebb, meg ijedősebb, mint egy tengerimalac. Én inkább a tengerimalacot javaslom, jóval jobban lehet fele játszani, simogatni, szabadonengedni, hamarabb kezes lesz.
2013. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez butaság. Nekem a hullámos papagájom kb 2 hét alatt megszelídült. És már beszélni,trükköket is tud. A szelídség nem csak faj kérdése hanem az egyedtől is függ h bátrabb-e vagy félénk. Sztem a hullámos papagáj a legjobb hobbiállat!!!!
2013. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!