Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért pitbullt és annak a...

Miért pitbullt és annak a különböző keverékeit tenyésztik kutyaviadalokra?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy megdöbbentő videót,ahol elmondták,hogy kutyaviadalra,pitbullt és annak a keverékeit tenyésztik amit nem igazán értek.Izmos,erős kutya ez igaz,de nem túl nagy. Egy kaukázusi vagy egy cane corso miért nem alkalmasabb erre a feladatra?


u.i.: Elitélem ezt a "sportot",csak azért kérdezem,mert láttam pár képet az amerika pitbullról,de láttam már ettől "erősebb" kutyát is.


2009. nov. 27. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sztem ez csak egy buta sztereotípia.. Tény h ezeknek a fajtáknak erős harapásuk van de ha nem harcra nevelik őket nagyon barátságos, szelíd és hűséges kutyák!
2009. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert megvan bennük a harci ösztön. Egyik ismerősömnek pitbullja volt, foglalkozott vele, de felnőtt korára nagyon vad lett, annyira félt tőle, hogy el kellett altatni mert majdnem megölte, ha egy férfi nem siet a segítségére. Szomorú. :( Meg sztem már így vannak tenyésztve eleve.
2009. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen,ez így van.

De ha megnézel egy videót akárhol,ahol kutyaviadal van,csak pitbullt vagy ahoz hasonló kutyákat lehet látni.

2009. nov. 27. 19:21
 4/12 anonim ***** válasza:
azért, mert ezeknek a kutyáknak a legerősebb a harapása, hatalmas a pofája, és a rágóizma a feje tetejéről indul, tehát baromi nagyot harap, nagyon hajlékony és gyors, és a fájdalom küszöbe nagyon magas. ha összeengednéd egy kau-val, pont azért mert pici gyors és hajlékony nagy harapással és kicsi fájdalom érzettel, legyőzné
2009. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most olvastam utána,de nem akarok emiatt új topicot nyitni. Akkor most a stafforshire terrier,és az amerikai stafforshire bull terrier, az tulajdonképpen a pitbull?
2009. nov. 27. 19:44
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]

parancsolj!

2009. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mostmár teljesen felvilágosodtam :D
2009. nov. 27. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:

no meg azért is mert az átlag kutyafajta az ellenfele nyakára támad, a pit meg oda harap ahova tud.

A második válaszolóhoz annyit fűznék hozzá hogy valószínűleg valami beltenyésztett vacak pit lehetett. Sajnos rengeteg ilyen van, de egy egészséges jól nevelt pit ugyanolyan sőt jobb kutya az átlagnál.

2009. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

A rendkívül erős harapás, a különleges testfelépítés, izmosság, gyors mozgás, ügyesség,(amiket leírtak a többiek) mellett még azért is őket használják harcra, mert alacsonyabb az ingerküszöbük más fajtánál. Tehát míg pl. egy agár vagy spániel "elszámol háromig" (mérlegeli, van-e értelme összeverekedni), ha valaki támadni akarja, addig a pitbull/staffi nem... ezért is olyan rettenetesen nehéz harcoltatott kutyákat rehabilitálni, közösségbe helyezni, mert idegileg teljesen kimerülnek.

Van még egy viadalra használt fajta, a kangal (juhászkutya). Törökországban nagy hagyománya van a pitbull-kangal harcoknak.

Elég szomorú ez az egész viadal dolog, én nagyon elítélem.

2009. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha kangalt és pitet ♫8sszeengednénk elszabadulna a poklok pokla.

na és még mellé beszúrnnánk egy staffit .



GYILKOS TRIÓ XDXD


jolvan bocsi érte de ez tényleg nagyon durva.

emígy szetetek e három közül melyik gyozne?

a.staffi

b.pit

c.kangal

2010. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!