Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nincs valami háziállat vagy...

Thomas Mann 33 kérdése:

Nincs valami háziállat vagy otthon tartható, ami vadászik muslincákra?

Figyelt kérdés

Az almahéj miatt mindig ellepik a szemetest a kis dögök. Meg a paprikát is valahogy megnyalogatják(ha nem csúnyább dolgokat csinálnak vele) hogy hamarabb berohadjon...

5.-en lakom, nem tom hol van a fészkük, de már vagy százat összenyomkodtam ebben a szemeszterben. Először nem volt nagy dolog a reggeli kávézás közben szétnyomni párat az ablakon napindítónak, még élvezetem is :D De már meguntam. Vegyszert nem akarok a lakásban használni.



2014. jan. 16. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

akkor egy kis biológia:


"Az ecetmuslica (Drosophila melanogaster) egy a kétszárnyúak rendjébe tartozó kistestű légy. A genetika, az élettan, és az evolúcióbiológia klasszikus, máig leggyakoribb modellszervezete. Lárvái erjedő, bomló növényi anyagokban (pl. erjedő gyümölcsökben) fejlődnek, ahol mikroszkópikus gombákkal táplálkoznak. Más, közeli rokon fajokkal együtt Magyarországon is gyakori, lakásokban is feltűnik, présházakban tömeges lehet."


"A megtermékenyítet petéből 22-24 óra múlva kikel a lárva. A muslica teljes átalakulással fejlődő rovar. A lárvaállapotnak három stádiuma, szakasza van (L1, L2, L3), melyeket két vedlés különít el egymástól. A lárva teljes életszakasza négy nap, miközben folyamatosan táplálkozva a testömegét megszázszorozza. A lárvaállapot utolsó 8 óráját az ecetmuslica, a táptalajt elhagyva, vándorlással tölti, megfelelő helyet keresve a bebábozódásra. Ezt követően nyálmirigye váladékával hasi oldalt rögzíti magát és előbáb kézpődik belőle. Röviddel ezután az előbáb burkát levedli és kialakul a báb, amelyből 4 nap múlva kikel a 2 mm hosszú, barnás testű, szabad szemmel feltűnő jelleget nem mutató, szabályos szárnyú, lassan repülő legyecske. Az imágó egy nap alatt éri el az ivarérett állapotot. Egy ecetmuslica nagyjából egy hónapig él, ez idő alatt a nőstény képes lerakni akár 1000-1500 petét is."

2014. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Talán takarítani kellene, hogy ne jöjjenek a rothadó almahéjra meg a többire.
2014. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mert te minden nap leviszed a szemetet mi, okos válasz nagyon rafinált, jól beszóltál, leboroluk felsőbbrendű hozzálásodon :D
2014. febr. 2. 03:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Metángázra érzékenyek. Kell egy tehén.
2014. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
áhh, a metán rosszabb mint a vegyszer, kilyukad tőle az ózonréteg
2014. febr. 4. 11:16
 6/7 anonim válasza:

Ezt olvasd el!én boltban dolgozom ottalkalmaztam és bevált persze nem egy nap alatt de el fognak tünni,tööb csapdát is kitehetsz az ecetes szerintem felesleges! [link]

Remélem segítettem!Jelezz ha sikerült muslinca mentessé tenni a lakást!:-)

2014. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mostanában csak néhány van (pedig minden nap dobunk ki alma/narancs/citrom/zöldség hulladékot). Lehet, megérezték, hogy már egyáltalán nem kedvelem őket, főleg mióta egy korábbi kommentből megismertem a szaporodási szokásaikat... Vagy lehet, hogy ez a sok hó se jött be nekik

Majd, ha lesznek még, meggyilkolok párat az általad figyelmembe ajánlott kivégzési módszerekkel :)

2014. febr. 5. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!