Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot tartsak...

Milyen kisállatot tartsak szobában?

Figyelt kérdés
A szobámban szeretnék tartani valamilyen kisállatot, de egeret, hörcsögöt, szóval rágcsálókat nem engedi meg anyám. Teknősön gondolkoztam, de egy teknőssel nem lehet játszani, meg nem is kötődik az emberhez. Milyen állatot tartsak szerintetek?

2014. jan. 14. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisállatot tartani nagy felelősséggel jár. Nagyon, fontos hogy jól válassz, de ebben az is közrejátszik, mennyi időd lenne vele foglalkozni mert pl. egy hal nem igényel annyi gondozást mint egy kutya. És az állattartás sok pénzbe kerül, de itt is vannak olcsóbbak és drágábbak is. Mennyi időt és pénzt tudnál az állatra fordítani?

Lehetne nyulad vagy esetleg valamilyen madarad. Őket is lehet simogatni, ha hozzá vannak szoktatva. Van aki szobamacskát tart, de mielőtt belevágnál tudnod kell, hogy egy szobamacskával nem lehet tiszta házban élni. A kanapén élesíti a körmeit, feldönti a kukát, az étkezőasztalon járkál és még sorolhatnám. Viszont nagyon szeretik a simogatást, bújósak és aranyosak. A nyulat nem ilyen nehéz tartani, de elég büdösek, és ha nem vagy jó alvó nem biztos hogy örülnél ha felébrednél a nyuszid ugrándozására. A madarak is aranyosak, de sokat rikácsolnak, egy madár mellett kevés nyugalmad lesz, az tuti. A hal is jó döntés lehet, ám őket csak nézni lehet, játék/simogatás velük nem lesz.

Remélem megtalálod a megfelelő állatot és sok boldog percet töltötök el együtt!

2014. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most lesz szülinapom, és arra kértem kisállatot, de sajnos most nincs túl sok pénzünk, úgyhogy lehet elmarad a kisállatvétel. Ha elalszok, engem egy ugráló kisnyuszi sem nagyon tud felébreszteni :D Amibe most anyám belement, hogy tartsak afrikai fehérhasú törpesünit, de elég drágák sajnos :/ Időt bármennyit rájuk szánok, iskola előtt és után :)
2014. jan. 14. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Első válaszolót javítanám annyiban, hogy a nyulak egyáltalán nem büdösek. Nekem van egy törpenyulam, lassan 2 hónapja van nálam és semmi szaga nincs. Az viszont igaz, hogy fel tudja ébreszteni az embert, de nem az ugrálással, hanem a ketrec rázásával/rágásával, pedig így is nagyon sokat van kint, de már reggel 6-kor jelez, hogy ki szeretne jönni :)
2014. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MI?? Van két vizitekim és igenis lehet velük játszani! Persze ne úgy hogy a bot után megy, de lehet. Dédelgetni is. Még hogy nem kötődig a gazdihoz? A teknőseimre (ha kiveszem a folyosóra) és néha rászolok hogy ne menjen be az egyik szobába, akkor az esetek 80%-ban hallgat rám, ill. tőlem nem félnek annyira. Na meg persze ha kimegyek a szobámból, akkor rosszalkodnak ;)
2014. febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta törpesünt vettem, de ha ezt tudom, hogy kötődnek a gazdihoz, meg dédelgetni lehet őket, tuti azt vettem volna.. :) Persze imádom süncit is, csak teknős volt alapból a felállás :D

Köszi a válaszokat! :)

2014. febr. 7. 07:30
 6/7 anonim válasza:
Érvelés az állatartásról, hobbiállatok esetében: Elönyök szeretetet ad simogathatod és jó barátod is lehet a kedvenc. Hátrányok: felelősség az állat igényeinek elfogadása ( és tiszteletben tartása mert érző lények) plussz költségek kalitka élelem betegség esetén orvosi és gyógyszer kiadások valamint az elpusztult állat gyászolása is tehert jelenthet.
2017. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szokolai Georgina válasza:
Az első válaszadónak nem adnék igazat mert nekem már egy éve van cicám és igen is tiszta a házunk és sehol nincs karmolás nyom!
2018. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!