Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » "Hogyan tüntessem el, vagy...

A Csekka kérdése:

"Hogyan tüntessem el, vagy űzzem ki, az egeret vagy egereket a szobámból? "

Figyelt kérdés
A hozzászólásokat olvastam az "egérfogásokkal"kapcsolatban. Hát nekem a szobámba jöttek be, valószínű padlásról, amiből egy van felettem, egy pedig szemben a szobámmal, a Wc-ből nyílik egy ajtó, ott van még egy bónusz oldalpadlás kb.3X3 méteres, mindez egy nagy családi ház tetőterében. Már nem az első alkalom, hogy "velem laknak" soha semmivel sem tudtam elkapni őket (csapdák: hagyományos, műanyagok,1 drótból készült csapda tetején egy lyuk ha bemászik nem tud kimászni, ragasztók kartonra-farostra, bögre dióval támasztva, stb. ) egy alkalommal még megvolt az akváriumom beépítve a szekrényembe (kis 35-40literes), a tetején egy fából készült búra szerű világítással, aminek a vezetéke egy 4-6cm átmérőjű lyukon keresztül volt bevezetve, hát abba a lyukba esett be véletlen valahogy onnan pedig a halak közé, véletlen vettem észre, hogy kavicskaparás zajlik az alján, azt hittem a harcsák, közelebb mentem és láttam a kis szarost a halaim között, hát örültem! Más esetbe a fali lambériát kellett levenni mert mögötte volt, aztán valahogy kiszaladt vagy az erkélyajtón át, vagy a szoba ajtómon. Lassan 3 hónapja hallom őket, látni inkább az árnyékaikat, vagy valami alatt a mozgásaikat lehet. Szerintem nem egy van, és mint minden alkalommal nem nagy méretűek, hanem aprók és mindenhova bemásznak amit ember el tud képzelni: ágy, ágynemű-ágytartók, szekrényekben a ruhák közé, szőnyeg alá, ágynemű kárpitban, lambéria mögé, minden alá, szóval egy-két alkalom van talán, hogy éjjel nincs kaparáshang, vagy a jellegzetes "sírásuk". Nagyon kivannak az idegeim már.. és még az embert is ki játsszák, (pl: nézek a hang irányába nem jön elő, a fejemet ahogy elfordítom már megy a futás más alá. Szóval ha hihetetlennek is tűnne a történetem, jelezném, hogy mégis igaz. Örülnék neki és hálás lennék, ha valakinek lenne ötlete.Az idegeim kegyetlenül oda vannak már,de mivel kitartó vagyok amúgy az életben,még van tartásom,de nem tudom még,hogy meddig!Jelenleg most írás közben a szobába 3 műanyag ultra erős lecsapással ellátott fajta egérfogó+egy kör alakú drótcsapda aminek a tetején ha bemennek elvileg már nincs kiút+egy bögre diós kitámasztós történet az üvegasztalom alatt!Arra már rájöttem,hogy a hangos zajokat nem igazán kedvelik,gondolok itt pl: egy nejlon zacskót gyűrögetek 20 más.percig már síráshangok vannak,vagy ha betolom a zenét(2 mélyláda a szobába ami 4x3-as tetőteres,egyik ráadásul az ülőgarnitúrám tartójában van a sarokban, amin alszok is,na akkor hallani őket és mozogni sem látom, csak miután lekapcsolom a zenét megbolondulnak!Szóval már a nadrágjaimban is úgy érzem legtöbbször, mint ha bemásztak volna oda+a pólóimon is,és a kabátokon is,ezek mind a szobában vannak tárolva.Az alvásokról inkább nem írok semmit,el lehet képzelni,hogy akinek már szinte fóbiája van az egerektől,(nem félelem,mert akkor már kiköltöztem volna rég onnan)mit érezhet,mikor a párnájában,ágynemű-huzatokban is mocorgás van majdnem minden éjjel....Egyik jó ismerősöm azt mondta: te ott élsz a szobádban és közbe a saját félelmeddel illetve fóbiáddal harcolsz!Ez nem nevezhető normális dolognak....nagyon keveseket alszok,és sokat vagyok fent,közben meg dolgozok is,ahol egész nap állás-talpalás van,nem tudom meddig tart vagy hogyan vessek véget ennek az "egérügynek". Itt fent rajtam kívül 1 személy van még, szemben kicsit srégen a szobámmal egy másikba,ő sem észlelt semmit még.......a mellettem lévő szoba pedig jelenleg lakatlan,de rend és tisztaság van ott bent....és -e szobák előterébe is nagy a mozgás éjjelente mivel mozgok sokat én is,így csak én észlelem!Tavaly nyáron a macskák egyikét kellett felhozzam,de legtöbb esetben potyára mert nem tudta elkapni,aztán aludt velem együtt,vadászott ő,meg észlelte a zajokat amiket én pedig.Ez arra volt jó,hogy én legalább tudtam aludni picit,mert amíg bent volt a macsek, a zajok,mocorgások,kaparások,denevérhez hasonló sírásaik megszűntek,de ahogy reggel kiraktam,és este pedig nem jött be megint a cica mert pl.nem találtam,kezdődött minden előröl.És így,hogy mindig potya volt,és bizonyiték pedig nem,már az ott élők kezdték azt hinni,hogy "beteg" vagyok....Ezért most egyenlőre nem avattam be még senkit sem ebbe a történetbe,kizárólag egyedül vagyok a helyzetben,és hasonlóképp egyedül is kéne ezt elintéznem.....na ezért sajnos szörnyű nehéz ügy ez nekem!Kilátástalan vagyok már azért gondoltam,hogy írok a netre........
2014. jan. 22. 04:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerem a gondot, sajnos egészen apró réseken képesek átpréselődni. Legjobb az a ragacs, amit lehet kapni ellenük: Biotoll, én kertészeti üzletben vettem. A vonulási irány mentén kell elhelyezni egy darab falapot vagy vastag kartont, amire fel kell kenni. A falak mentén futkosnak, mert védett részeket részesítenek előnyben, tehát nem a szoba közepén futnak át. Hogy kell-e valami csalétket is elhelyezni, azt nem tudom, mert nálam elég volt a ragacsos falap. Viszont lehet, hogy tanácsos lenne az említett padlásfeljáróknál is felrakni ilyet, mert nyilván a padlásról jönnek le. Mivel gyors az anyagcseréjük, azért szinte folyamatosan élelem után kutatnak éjjel, ezért a szobádban ne tarts semmiféle ételt nyitottan. Ha a fészkük és az élelem között hosszú utat kell megtenniük, akkor valószínűbb, hogy az útjukon keresztbe tett ragacsba beleragadnak. Sajnos ez a ragacs nehezen kezelhető és csak benzinnel vagy hasonló oldószerrel lehet leszedni, ha nemkívánatos helyre ragad vagy folyik.
2014. jan. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Macska. Szerezz egy olyan olyan macskát, ami vadászatra van állva. Ne etesd azt egy darabig. Garantálom hogy ez jó egérírtó módszer. Mi tőlünk egy házra van egy patak. Régen volt cicánk. Amikor még nem voltak, akkor volt egy halom egér. Ma meg? A környéken olyan ügyes macsekok vannak, hogy nem látok se gyíkot, se egeret.
2014. jan. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenkepen szerezz be 1-2 macskat, sztem az egyetlen megoldas ezek utan.
2014. jan. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nagyon hosszú, nem olvastam el. Nem szoktál nassolni a szobádban? Mert egy időben mi is sokat csemegéztünk tv nézés közben és ott motoszkáltak minden éjjel az egerek. Letettünk erről a jó szokásunkról, vagy legalább is ügyeltünk, hogy semmi maradék ne maradjon, egy morzsa sem, csak a konyhában hagytunk elő egy kis maradékot direkt, meg a csapdát. Sikerült őket megfognunk, mostanában nem észlelünk egeret.

Nálunk egyébként a gyógyszeres fiókból szinte az összes gyógyszert kizabálta, nem is értem mi ízlett neki rajta, de hogy nem élte túl az biztos.

2014. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

bocsi, nem olvastam el, mert sietek vizsgázni

szerezz meg egérragasztót, Baumaxban és hasonló helyeken lehet kapni

kegyetlen, de hatékony és gyorsmegoldás

2014. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vagy halak helyett tarts kígyót, olyat ami megeszi az egeret. :D
2014. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen rendesek vagytok és próbáltok segíteni tanácsaitokkal,és hogy mindenki ilyen pozitívan áll hozzá.Sajnos ahogy az első hozzászóló javasolta a ragasztót,korábban próbáltam de semmi.Halottam azt is,hogy 2-3 naponta cserélni is kell,mert utána elveszti hatását.Az útvonalat pedig ahogy említettem is még nem fedeztem fel,nincsen ürülék,az egérfogó csalit nem bántják,van pár kis zacsi méreg,és az sem kell nekik.Étel ha van is a szobámban,az olyan szekrényben van,ahova nem jutnak be.A macska pedig ahogy írtam is,azért nem jó,mert tavaly jó pár alkalommal felvittem a tetőtéri szobámba,vadászott is,aztán lefeküdt,és így sose fogott semmit.Idővel a családtagok,"betegnek" hittek emiatt,hogy félre hallok-látok,beképzelem,látod a macska sem fogott semmit,tehát csak képzelődök.Ezért ha meglátják ezt megint,mondhatok bármit,így sajnos egyedül vagyok ebben az "egérügyben".De mivel pár éve 2-3 alkalommal,ugyanezek a jelek,hangok alapján,(amiket állítólag csak képzelődtem)tényleg volt is egér,közben az akkori melóhelyemen(Takarmányüzem)szintén,ezért elég jól ismerem a hangjukat,kaparásaikat,futkosásaikat stb.24 órába dolgoztam anno egy portán a fent említett üzemben,és sok-sok időt beáldoztam kuka csendben a megfigyelésükre.Arra gondoltam már,hogy csak átjárónak használják a szobám,és máshol esznek,és szórják el az ürüléküket.A mennyezetem farost,felette nagy padlás,ahová ritkán jár fel ember,a szobámmal szemben levő toalettből nyílik 1 ajtó,ott egy oldalpadlás.Mindkettőben volt már sokszor egér,szerintem továbbra is van,ami érthető,nekik a padlások,górék,kamrák az élettérnek számítanak.Csak nincsen erre fordítva odafigyelés,mert pár fogás volt,aztán biztos nincs már több,és ennyi.Szóval 2 lehetőség van amit nem próbáltam még,hívok szakembert és gázosítom a szobát,padlást,2 napig ember nem léphet a helységbe ahol ez történik,csak ugye megtudná a család,amit nem akarok,így kilőve.A másik nem próbált dolog pedig az ultrahangos vagy elektromos riasztó,ami konnektorba dugható,erről nem tudok semmit,hogy hatásos lenne -e vagy potya.Így ez a fura "egérügy" kissé nehéz számomra,mert idővel,nagyon ki fogok készülni......
2014. jan. 24. 03:47
 8/12 anonim ***** válasza:

a ragacsot ne kartonra, hanem műanyag tányérba tegyed, és tegyél belőle a szobádba és külön a padlás részekre is

a tányér közepét hagyd szabadon, rakj bele kolbászt, jó erős vitamint, kutyakaját, minél erősebb legyen az illata, nekünk ez mindig beválik

2014. jan. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólótól szeretném kérdezni,hogy karton papírból készült tányér is megteszi?Csak mert az van is itthon 20cm átmérőjű ha jól emlékszem,vagy inkább a műanyag az ideális?És írta,hogy a közepét ne kenjem be és oda helyezzem a csalikat,a vitamin alatt mire gondolt,tablettára vagy gyümölcs(alma,narancs),illetve zöldség félére(paprika,uborka stb.)És mennyit tegyek bele kb?Köszönetem...
2014. jan. 26. 02:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a karton az azért nem annyira jó mert beszívhatja, értelemszerűen a műanyag nem. a Csali mindegy hogy mi, de jó erős illata legyen (füstölt kolbász stb) rakjál ki több helyre szoba padlás, de ne csak egy-egy darabot, mert pl ha a padláson egy beleszalad és megdöglik, a többi már lehet nem megy oda a csalihoz.
2014. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!