Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk vele? Felháborító!

Mit csináljunk vele? Felháborító!

Figyelt kérdés

Szóval az van,hogy a múltkor,pár hete,megmentettünk egy cicát,aki a hidegben fagyoskodott.Megvizsgáltattuk,na és mi volt benne?Hát 5 sörét,pontosabban 6!!!Ma mondta apu,hogy a mamám macskáját fejbelőtte vmi elmebeteg f@sz!Voltunk már orvosnál és Ő ellátta.De akkoris!Nem piszkítanak sehova(lakásban vannak),csak napközben vannak kint egy olyan 2 órát(am meg bennt fekszenek).Van vmi állatrendőrség????Mert mi amugy tagjai vagyunk a FIÁEnek,de addig nem tudunk intézkedni míg nem tudjuk PONTOSAN hogy ki az!De nem tudtok valami olyasmit hogy akár börtönbe is csukhatják???


jó lenne!


amugy mögöttünk lakik egy gazdag félcigány család,őrájuk gyanakszunk mrt roh@dtul utálják az állatokat(!!!) és ilyen lövésszerű hangok vannak ott....csak hát mégsem kopoghatunk be hozzájuk:-Hé,ti voltatok azok akik megőtték a macskáinkat?Vagy mégis?



nah bocs h hosszú lett,és köszönöm annak aki elolvassa,és ráadásul kommentet is ír


2009. dec. 8. 14:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
nem is lett olyan hosszú:D
2009. dec. 8. 14:56
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Kit csukjanak börtönbe? Hát nem tudjátok, hogy ki a bűnös... Azmeg, hogy kire gyanakszol egy dolog, bizonyítni kell. Különben a gyanus semmit nem ér. Ha már van bizonyíték, akkor lehet jelezni az illegális fegyverhasználatot akár a rendőrségnek is (mert ugye csak úgy még a saját birtokán se lövöldözhet az ember).
2009. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
B@sszus, milyen emberek vannak. Én úgy tudom, hogy lehet feljelentést tenni a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, mert az állatkínzás bűncselekmény, mintha ezen ment volna pár éve a cécó a médiában, hogy ne csak szabálysértés legyen. Csak azt nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan az ilyen eseteket, van-e akkora kapacitás a rendőrségnek, hogy utána járjon. Szerintem menjetek be, és verjétek addig az asztalt, amíg nem történik valami, vagy nem írányítanak el a megfelelő szervezethez.
2009. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Az előző vagyok, közben ezt találtam.

ezek a hatályos jogszabályok:


Az állat kímélete, az állatkínzás tilalma


6. § (1) Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, így különösen az állatot nem szabad:


a) kínozni,


b) emberre vagy állatra uszítani, illetőleg állatviadalra idomítani,


c) kényszertakarmányozásra fogni, kivéve az egészségügyi megfontolásból való kényszerű táplálás esetét,


d) a kíméletét nem biztosító módon mozgatni és szállítani, elhelyezni,


e) a teljesítőképességét felismerhetően meghaladó teljesítményre kényszeríteni,


f) természetellenes és önpusztító tevékenységre szoktatni.


(2) Az (1) bekezdés a) pontja nem terjed ki az érett libatoll házilagos vagy az engedélyezett technológia szerint végzett tépésére, illetve c) pontja a házilagos vagy az engedélyezett technológia szerinti liba- és kacsatömésre.


(3) A 2. § (1) bekezdésének g) pontjában meghatározott állatok esetében az (1) bekezdés b) pontját a külön jogszabályban meghatározottak szerint kell alkalmazni.


7. § (1) Tilos az állat fizikai, pszichikai állapotának olyan megterhelése, küzdelemre késztetése egy másik állattal vagy emberrel, amely sérülést vagy halált okozhat (a továbbiakban együtt: állatviadal). Tilos az állatviadal szervezése, tartása, továbbá az állatviadalra fogadás szervezése, az állatviadalon való közreműködés, részvétel, fogadáskötés.


(2) Tilos állatviadal céljára


a) állatot tartani, tenyészteni, kiképezni, idomítani, valamint más személynek átadni, vagy forgalmazni;


b) építményt vagy földterületet, anyagi eszközt más személy rendelkezésére bocsátani.


(3) Az (1) bekezdésben foglalt tilalom nem vonatkozik a vadászatra alkalmazott állatnak külön jogszabály alapján történő kiképzésére, vadászaton való alkalmazására.


8. § Az ember környezetében tartott állat, valamint a veszélyes állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.


[link]

2009. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Baromi ismerős.... A mi szembe-szomszédunk is lődözni szokott macskákra légpuskával :S Egy másik szomszédunk mesélte, hogy az ő macskája el is pusztult, mert fejbe találta (ekkor még nem laktunk ott), és amikor mondta neki, hogy följelenti azt mondta az a szemétláda, hogy abban a percben agyonlövi a nőt is és a családját, úgyhogy nem mert semmit csinálni (mert ettől az embertől ki is telne, a saját családját is verni szokta).

A mi cicánkra is rálőtt már, szerencsére nem találta el. Kint volt az udvaron, a kerítés mellett mászkált, én az emeleti ablakból néztem ki, akkor látom, hogy jön ki az a s.ggfej a házából puskával, de amikor láttam, hogy a mi macskánkra céloz, majdnem szívrohamot kaptam! Rohantam le, a cicánk meg szaladt a ház fele, az őrült hapsi meg még az udvarunkba is lődözött utána, majdnem engem is eltalált.

És nagyon sokszor láttam, hogy más macskákra is lődöz, nem tudunk mit csinálni sajnos :S Agresszív állat az ilyen, nem lehet neki szólni sem, mi már ki sem engedjük a lakásból a mi cicáinkat, mert félünk, hogy megöli őket.

2009. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj utolsó de ekkora sületlenséget nem hallottam, hogy tudjátok ki az és nem jelentitek fel, meg majdnem téged is eltalál de nem jelented fel. Még ilyet! Majd ha kilövi a szemed akkor is csak puffogsz magadban?
2009. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem agyaltam túl a kérdést, elvertem a csúzlis nagypofájú szomszédomat, nem is kicsit.

Milyen érdekes, nem jelentett fel testi sértésért, és kussban van azóta.

Csúnya dolog az önbíráskodás, de néha megéri.

2009. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem tudom rábizonyítani.... Letagadja és kész, aztán megver engem is, ahogy a feleségét szokta, amiért följelentettük :S Az egész utca tőle retteg, senki semmit nem mer lépni, akkor én egyedül mit csináljak?
2009. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki retteg tőle, miért nem fogtok össze ellene?
2009. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Hová jutottunk, ezek a népségek (hogy finoman fogalmazzak)

Hogy tehetnek ilyet egy állatta. Őket kéne fejbe lőni. B@aszák meg. Rendőrség nagy ívben szarik az ilyen dolgokra. Ezért kell más szervhez fordulni.

2009. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!