Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt miért csinálta...

Szerintetek ezt miért csinálta a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Levelezés és telefonálgatás megvolt, konkrétan mindenre kitértünk, hogy miért szeretnénk ilyet, milyen tapasztalatunk van a fajtával stb.Úgy tűnt, hogy teljesen elégedett velünk, minden téren. Később az árat, fizetés módját, mivel van ellátva a kölyök, mikor vihetők el stb. A foglalásra rákérdeztem, azt mondta, hogy ha akarok, akkor átutalhatok x%-ot, de ha ennyire biztosra mondom, akkor nem kell, majd a személyes találkozás alkalmával fizetjük ki a teljes összeget.


Néhány hete meglett az alom, és lett is egy olyan kölyök, amilyet mi szerettünk volna. Így tegnap felhívtam délután, hogy láttam a képeket és akkor melyik kicsire gondolnánk. Mondta, hogy ráérdeklődött előttem egy órával más, aki már vett tőle, de nem mondta még biztosra, így ha oda mégsem megy, akkor a miénk lesz mindenképpen.


Erre fél órával a beszélgetésünk után láttam, hogy a kennel facebook oldalára kiposztolja annak a kicsinek a képét, hogy konkrétan ő, még szabad, elérhető. Oké, nem foglalóztuk le, mert azt mondta nem kell. De akkor minek mondta?


Most ezt nem értem. Nyilván a legtisztább az lenne, hogy tőle kérdezzem meg, de az az igazság, hogy nem akarok erőszakosnak meg számonkérőnek tűnni, de ez így egy kicsit csalódás. Mire lehet(ett) ez jó?


2014. febr. 26. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Pedig kérdezz csak rá. Az ilyesmi nem erőszakosság, meg számonkérés.
2014. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kérdezz rá, mert az ilyen vagy hülye, vagy valamivel "ügyeskedni" akar (nem tudom, pl., hogy ki adna érte többet, vagy lehet csak a legjobb gazdajelöltet keresi, de neki kb nem lehet megfelelni). Már épp eléggé úgy áll a dolog, hogy nem lesz tőle kutyátok, szerintme már ne féltsd a kapcsolatot, igenis kérdezz rá. Nem kell számon kérően és lehet normális stílusban is, hogy ha esetleg elfogadható magyarázatot tud adni, akkor még maradhasson a dolog és vásárolhassatok tőle. Tehát próbáld határozottan, de mégis szépen, hogy ha mégis úgy alakul a dolog, akkor ne legyen sértődés, vagy harag köztetek.


De amúgy ezt én sem értem. Már eleve arról meg lenne a véleményem, hogy ha azt mondaná előttem 1 órával érdeklődött más is, és akkor kaphatom meg, ha neki nem kell. Hát ti meg már mikor érdeklődtetek! Te előbb jelezted. Na jó, ha mondjuk arról van szó, hogy az az ember már vett tőle, ismerőse, esetleg szinte már barátja, így nem akart neki nemet mondani, akkor még rendben, nagy nehezen lenyeli az ember, hogy ez van és várja, hátha mégis ő kapja a kutyát. De akkor még kirakja fb-re is?! Ezek szerint a sztori talán igaz sem volt, egyszerűen nem akarja nektek adni. Szerintem mondd meg neki, hogy az az érzésetek emiatt, hogy nem akarja nektek adni, hiszen utána hirdette fb-n is, amikor elvileg ti is és egy másik illető is jelentkezett már érte, tehát bőven lett volna gazdája. Kérdezz rá, hogy mi a baj veletek. Kíváncsi vagyok, erre mit mondana...

Szerintem nektek van igazatok, azért ez már pofátlanság, amit csinál, nem értem minek kell ez a kavarás. Mondta volna meg, hogy szerinte annak a kutyának másfajta gazdára van szüksége ezért nem tudná odaadni jó szívvel sajnálja, de ez van. Kész, el lett volna intézve. De most hazudozott is (mert tényleg nehezen hihető, hogy valóban hívta előttetek más is, ha utána meg még fb-re is kirakta, hogy eladó). Más dolgokban egyébként profinak tűnik a tenyésztő, csak emberileg ilyen? Mert én ezek után azt is meggondolnám, hogy jó-e az, ha tőle hozok kutyát... Meg mondjuk eleve látni sem akarnám, de ha már annyira kinéztétek azt a kiskutyát ne add fel, hátha meg tudod szerezni, aztán a tenyésztőtől meg szépen el lehet köszönni.

2014. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Én arra tudok gondolni, hogy mondjuk hobbi kutyát kértetek, és az általatok kiszemelt pedig túl jól hozza a sztenderdet, ezért inkább kiállításinak adná, és jóval drágábban. Vagy hogy valamiért nem megfelelő nektek, bár tény, hogy jobb lenne, ha tisztáznád a tenyésztővel, hiszen így minden csak találgatás. Foglalózni meg szerintem kell, mert így simán még akár le is tagadhatja, hogy valaha is látott.
2014. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
És az előzőből kimaradt, hogy tuti trükközni próbál, az az egy órával előbb is érdeklődted duma kamu. Kérdezz rá nála bátran, szerintem ez a viselkedés amúgy eléggé hiteltrontó, én kétszer is meggondolnám, hogy kéne-e tőle kutya ezek után.
2014. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Profi mindenben tényleg, meg emberileg sem volt abszolút semmi kifogásunk, nagyon készséges, rendes, minenre részletesen válaszolt, jól el is beszélgettünk.


Az érdeklődés része még nem is zavar, hogy mi már mikor érdeklődtünk, mert nem konkrétról kicsiről érdeklődtünk eredetileg, csak tegnap a képek alapján konkretizálódott, hogy őt szeretnénk. Szóval úgy voltam vele, hogy na másvalaki előbb jelezte az igényét konkrétan arra. Azt mondta, hogy végül is ha elviszik, akkor ne foglalkozzak a képekkel a többiekről, hogy akkor melyik legyen, ha nem az, hanem majd menjünk el és személyesen úgy is más, lehet egy teljesen másik személyisége bűvölne el. Ez jó is.


De hogy utána kirakta, az már érdekesnek találtam.


De tényleg az lesz, hogy megkérdezem most akkor ez mi. Először azt hittem összekeverte, vagy valami, de most néztem, tegnap óta még mindig ott van..

2014. febr. 26. 09:48
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Profi, persze....Sokszor a "profi" tenyésztők variálnak a legjobban.

Amúgy sosem értettem, hogyan lehet képről kutyát választani? Almon belül is vannak különbségek a kicsik között természetben. Egy fotón kiválasztott egyed nem biztos, hogy megfelelő lehet hozzátok. Vagy nektek kutya-kutya, csak a kinézete számít?

2014. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a tenyésztőt, hogy láttad a kicsi képét a facebook-on, szóval ezek szerint visszamondta az a másik személy? Akkor te szeretnéd őt, mikor mehetnél megismerkedni a kicsivel?
2014. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na ezt már vártam. Mindig mindenki azt mondja, hogy minden kutya ugyanolyan csodálatos és stb. Na most akkor ezen kívül nem vagy külső szempont alapján miért ne lehetne választani?
2014. febr. 26. 10:28
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem mész el megbeszélni vele, megnézni a kölyköket? Telefonban, e-mailben bárki mondhatja, hogy kell neki az adott kölyök, aztán lehet, hogy mégsem veszi meg. Amíg nem foglalóztad le vagy vásároltad meg, addig ugyan úgy a tiéd, mint bárki másé, vagyis semennyire. Menj el, nézd meg, írjátok le, hogy az adott kölyköt szeretnéd, ha az a bizonyos vevőjelölt nem venné meg. Ha tetszik másik kölyök is, akkor azt is írjátok le, hogy ha amazt megvásárolná a korábbi jelentkező x. időn belül, akkor a második számúra tartasz igényt a foglalóval. Én nem vagyok se tenyésztő, se vásárló, de szerintem ez így korrekt és jogszerű. Abszolút elképzelhető, hogy egy ismerőse korábban látta a kölyköket, mint ahogy feltette a fotókat a netre, és mivel ő sem mondta biztosra, te se foglalóztad le, igazából még bárkié lehet. Viszont ha leírjátok, lefoglalózod, nem adhatja el másnak.
2014. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

ma 10:28

Nem érted, sajnos. És válassz nyugodtan külsőre. Sok sikert.

2014. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!