Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet úgy kutyát...

Hogyan lehet úgy kutyát párosítani, hogy az ne számítson szaporítónak, aki teszi?

Figyelt kérdés

NEM akarom szaporítani a kutyámat, ivartalanítva van, és ismerőseimet is próbálom róla lebeszélni, mert szerintem már túl sok keverék kutya van az utcákon, az én kutyám is így került hozzám. Eredetileg bűntudatom volt, amiért hazahoztam szegény kiskutyát, de miután fél évig kerestem a gazdáját, és nem találtam, úgy voltam vele, hogy ha elvesztette volna, akkor már megtalálta volna, számtalan helyen hirdettem, környéket végigkérdeztem, ha meg kidobta akkor ne kövesse rajtam. Szóval a kérdésre visszatérve még egyszer hangsúlyozom: NEM akarom párosítani a kutyám, csak érdekel a téma, mert itt egy csomó helyen láttam, hogy "szaporító"-nak nevezik az embereket, akiknek kiskutyát ellik a szuka. Érdekelne a jelentése a szaporítónak. Előre is köszönöm a normális és segítőkész válaszokat!


13/L



2013. nov. 10. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy tenyésztő pároztat egy szukát és egy kant. Az tenyésztés és nem szaporítás. A szülők és a kölykök is törzskönyvvel (tk) rendelkeznek.
2013. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) És ha pl a szomszéd néni hozza össze a két tacskóját, az szaporító, akkor mi, ha van mind kettőnek törzskönyve?
2013. nov. 10. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztés célja az adott fajta nemesítése, tehát mindig meghatározott céllal, és az egyedek genetikai tulajdonságainak figyelembe vételével történik. Hiába van a szomszéd tacskóinak törzskönyve, attól még simán csak szaporít, mivel csak összeenegedi azt a két kutyát amik éppen kéznél vannak.
2013. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
91%
A tenyésztő saját genetikai ismeretei alapján, ismerve a szukája felmenőit - előnyeikkel és hátrányaikkal együtt - keres egy hozzá illő kant, aki kiemeli a szuka erősségeit és javít a gyengeségein, így egészségesebb, standardnak (és az általa idealizált típusnak) jobban megfelelő, tehát mindennel együtt minőségibb kölyköket kíván létrehozni, mint az őket megelőző generáció.
2013. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Egyébként a szomszéd néni nem akar kiskutyákat, csak egy példának hoztam fel :D

Egyébként a többi állattal (macska, ló stb) is ez a helyzet?

2013. nov. 10. 21:16
 6/7 sippara ***** válasza:
85%
Macskáéknál ugyanez a szitu, lovakról nem tudok nyilatkozni, mert annyira nem értek hozzá, hülyeséget mondani meg nem akarok.
2013. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondjuk azért gondolom lovakra jobban vigyáznak, meg annál kicsit feltűnő, ha egyesülni akarnak XD
2013. nov. 10. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!