Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet kiskacsát tartani, mint...

Lehet kiskacsát tartani, mint háziállat? :D

Figyelt kérdés
Tehát barátnőm poénból felvetette, hogy tarthatnák kiskacsát, viszont szerintem az tök jó lenne! Most jöhetnek a "felelősséget is kell érte vállalni" szöveg, de én tényleg kíváncsi vagyok rá. Tarthatnék kacsát (ilyesmit: [link] , gondolom persze felnő, tehát nem az a "jajdecukiédibédi volt, de már felnőtt kidobom" fajta vagyok)egy hatvanvalahány négyzetméteres lakásban? És milyen dolgokat kéne neki vennem? (pl.: kutyának pórázt, -bár kacsapóráz nem hiszem, hogy van- , meg még gumicsont, labda, kutyaeledel stb, kacsának pedig....) Köszönöm az értelmes válaszokat - utána jöhet a lehurrogás.
2014. márc. 21. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Fogalmam sincs ezekrol!:)

De ez tok jo lenne, most mar en is szeretnek egy kacsat!

Eddig en egy tehenre vagytam, de arrol le kellett mondanom, mert nem olyan nagy a hazunk, sem a kertunk, hogy elférjen benne egy tehen :'(

2014. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Alap egy kacsát nem tudsz megtanítani szobatisztaságra és mindent össze fog fosni, kb. 10 percenként fosnak és nagyon büdös. Nekem 2 kacsám volt, de az udvaron voltak kint, elég nagy területik volt, de mégis a járdán állandó jelleggel ott virított vagy 8-10 kacsa kaki... Szóval nem hiszem, h házban érdemes lenne tartani...
2014. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm :D 1.: Egy pillanatra elképzeltem egy tehenet a szobámba :)

2.: És ha wc papírral befedjük az egész házat? Na jó, nem, de akkor tarthatok, csak tele leszek barna foltokkal. Mondjuk van kertünk, csak ügye az közös, és nem hiszem, hogy a lakók örvendenének... Nincs valami tanfolyam vagy telepátia a mai hipiszupimodern világunkban ami szobatisztaságra nevelné a kacsákat? Jaj, pedig úgy akarok valami háziállatot ami nem okoz - nagy - károkat, szerethető, és kicsi. :/

2014. márc. 21. 21:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Ó' és hogyha ilyen kis - nagy - ketrecszerűségben tartanám?
2014. márc. 21. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Felejtsd el! A kacsa nem szobába való. Nekem van 80 darab tavalyiak. Az nem kifejezés hogy olyan átható mély szaguk van, hogy már én érzem magam kellemetlenül a szomszédok miatt. Napjában többször végigmegyek takarítani mert tény hogy szaporák az ürítésben. A másik: Imádják a vizet, vízmedence elengedhetetlen nekik. Nekem van egy vagy 1 méter mély körüli tavacska nekik, abban el pocsolnak. Naponta úgy megesznek 10 megrakott furik füvet így 80-an szóval nem kicsit esznek. ja és azt el ne felejtsem már, hogy a hangjuk se kicsi. Ha rákezdenek hápogni, főleg kora hajnalban és késő este mikor már a kánikula alább hagy, hát ne tudd meg. Egymás kedvére zengenek. Ezt komolyan írtam, nem bántásból, de nem való lakásba semmiféle baromfi. Takarmányozásuk még hagyján, de a ganét hol tárolnád? A szaguk tényleg borzalmas, bár engem nem zavar. Ezeknek kapirgálni, szabad levegőzésre van szükségük, nem parkettán szeretnének élni. Sokáig élnek, szóval egy évet nem bírnál ki vele bent.Míg kicsi sárgák, addig nincs gond vele, majd ha kitollasodnak. Privátban szívesen válaszolok neked ha van kérdésed, kedves kérdező
2014. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nagy mááté válasza:
28%
Persze lehet, mi nekünk is volt :) csak megette a kutya
2014. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, már lemondtam róluk :/ Majd talány egyszer... Utolsó: nekem kacsám sem lehet, nemhogy kutya :D
2014. márc. 25. 20:13
 8/10 anonim válasza:
100%

HA jól láttam egyszerű házikacsáról küldtél képet :) Én is olyat tartok...ráadásul London 2. zónájában :D Elárulom itt nem gyakori házi állat a kacsa... de kit érdekel... én imádom a kis csöppömet...most is itt alszik a pulcsim alatt... :)

25/L

2014. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Utolsó vagyok

Amúgy az én kiskacsám utálja a vizet...Lehet később megkedveli, de akitől kaptam ott az ilyen pici kacsák már javában pancsoltak, Ő nem ilyen... sőt "fecserni" sem szokott,inni is ritkán, inkább rengeteget eszik... Most kb 1-1,5 hetes...még baba :) Szaga még nincs... egy szobába van és van egy alvós dobozkája, de az ölembe jobban szeret alukálni... nem tudom mi lesz vele ha nagyobb lesz... van kertem... de kíváncsi leszek mit szólnak hozzá a szomszédok... Lehet csináltatok neki egy "kenel" féleséget.Milyen dolgok kellenek neki? Hát az enyémnek van egy nagy ketrece, egy alvós dobozkája,kukorica darát hamizik, annak tál, vizes tálka...Öhm...asszem ennyi :)

2014. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Lehet későn válaszolok de ha valaki mégis kacsát szeretne tartani tegyen régi zoknit (NE LEGYEN LYUKAS) a kacsa hátsójára :D
2019. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!