Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek sok kutyája, macskája....

Akinek sok kutyája, macskája. Más háziállata van, miért tart annyit? Hogy lett ilyen sok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán szereti őket? :D


Amúgy egyik ismerősömnek van vagy 6 kutyája és 4 macskája, 2 papagáj, 3 nyúl.

Nagy kertes házban laknak és általában az arra tévedt kóbor állatok befogadják próbálnak nekik gazdit találni,de amelyiknek nem sikerül az náluk marad.Mivel anyagilag jól élnek az eltartásukkal nincs probléma.Mellesleg mindig van vki aki foglalkozik velük.Sokat járnak kirándulni is.

2014. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk gyerekkoromban volt rengeteg állatunk.

Szeretjük az állatokat. Ennyi.

Rohadt nagy volt a porta, mit álljon ott üresen?! :) Csak nyúlból volt vagy 600 db, jó, mondjuk az nem házi kedvenc volt, hanem eladásra, de azért gondolkodni ugyanúgy kell róluk.

Kutyák, macskák, meg csak úgy jöttek.

Kutyából sose volt fajtatisztánk, mindig csak ilyen utcai vegyesek , 2-3 mindig volt. Macska is mikor mennyi, volt hogy elkolbászolt valamerre, már azt hittük elütötte egy autó, egyszer csak hazatért 3 kicsivel.

Nem volt probléma, + 3 macska se ide, se oda, legalább ősszel nem támadtak be minket a kártevők.


Na meg volt pár aranyhörcsög, akvárium, görög teknős, meg volt kaliforniai királysiklóm, meg korall siklóm.


A hüllők meg úgy jöttek, hogy az állatos boltba, ahova a höri meg a halak miatt jártunk, mindig mondták, hogy a hüllők tök más kategória, sokkal érzékenyebbek, másképp ketyeg a biológiájuk, fontos a stresszmentes környezet, meg hogy nem a mi klímánk az ideális, és jó terrárium kell, stb...

És annyira foglalkoztatott a kihívás, hogy így lett teknős, utána meg a többi. :)


Most sajnos teljesen másképp élek, panellakóként nincs sok állatom. De azért valamilyen nappali gekkót még szeretnék tartani, meg szerintem fogok is.


Amúgy sok tapasztalatot szereztem gyerekkoromban az állatok viselkedéséről, amiről azt se tudtam, hogy az tapasztalat, olyan természetesnek tűnt.

Döbbenetesnek tartom, hogy a legtöbb ember , olyan is, akinek kutyája van, totál fogalmatlan, hogyan kell, vagy hogy lehet "kommunikálni" egy állattal, (testbeszéddel, ráhatással...) Elképesztő, szörnyülködve nézek sok kutyasétáltatót hogyan szenved emberként kommunikálva a kutyájával, hogy hogy lehet, hogy neki nem evidencia, ami nekem igen.

2014. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekünk sok kutyánk van:) Legszívesebben mindig haza vinném ha az utcán látok egyet. Volt már ebből baj is, azt hitték hogy el akarom lopni, mert azt hittem gazdátlan, közben meg csak kiszökött az udvarból :)
2014. ápr. 9. 17:14
 4/6 Beste válasza:
Nekem úgy lett sok házi állatom 6 kutya 1 cica, hogy imádom őket. De az viszont nem tettszik, hogy lelketlen emberek úgy próbálnak megszabadulni megunt kedvenctől, hogy kilökik őket az utcára. Mindegyiket befogadtam az egyiket hurokban találtam a másiknak ki volt esve a szeme egyet úgy, hogy már csak a lélek tartotta félig meg volt fagyva. És a többit is hasonló állapotban találtam. A cicát is. Bár én szegényen élek de nekik mindég jut ennivaló. Néha örülnék némi ételmaradéknak de hülyének tartanak amiért ennyi kutyát tartok. Akkor miért segítenének. Mária
2014. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem engem is hülyének néznek, mert Ennyi kutyám van. Én sem bírom nézni, hogy az utcán szenvednek.
2014. ápr. 10. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak azok az emberek, akik "gyűjtik" az állatokat és nem tudják hol a határ. Saját magukról sem képesek gondoskodni, nem hogy az állataikról, de semmiféleképpen sem kívánnak megválni tőlük. Aztán, ha elveszik tőlük az állatokat, akkor újra elkezdik gyűjteni őket és megint ugyanoda fajul a helyzet. Ezek az emberek mondhatni betegek és nem képesek felmérni a helyzetüket és, hogy még mi a normális.

Viszont ezek az emberek szeretik is az állatokat


Vannak akik szintén gyűjtik őket, viszont valóban állatként bánnak velük. Ezek az emberek azt hiszik, hogy csak tárgyak és ami az övék, azzal úgy bánhatnak, ahogy csak akarnak.

Ezek az emberek nem szeretik az állatokat.


És vannak olyan jószívű és segítő emberek, akik sok állatot befogadnak, viszont gondoskodni is képesek róluk és nem szalad el velük a ló, mert tudják a határaikat.

Ezek az emberek szintén szeretik az állatokat.



Amúgy kedves kérdező, nem azt írtad, hogy te is mindenféle kóbor állatot begyűjtesz?

Szerintem a kérdést inkább magadnak kéne feltenned, "hogy hogy lett ilyen sok?"



Amúgy, ha kertes házam lenne tutira én is ezt csinálnám.



Szép napot!

2014. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!